Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ledes indexel lehet probléma...

Ledes indexel lehet probléma a relével?

Figyelt kérdés

Ledes fényforrásra szeretném kicserélni a motorom irányjelző izzóit. A jelenlegi elől 2x1db 10W-os, hátul 2x2db 5w-os izzó helyére tennék ledeket. A kibocsájtott fényáramot szeretném tartani, vagy egy egészséges 25%-al növelni. Nagyon nagy teljesítményűt nem szeretnék bele tenni, mert azt könnyen kiszúrja a hatóság.

Olvasgattam neten utólag ledesített irányjelzőkről és több helyen volt az probléma, hogy a villogás sebessége nagyon elmászott, már a Kresz előírásaiba sem fért bele. Megoldásnak javasolták, hogy a ledre párhuzamosan kössön egy ellenállást, ami a led által fel nem vett teljesítményt disszipálja. Ez nekem nem tetszik mint megoldás, mert elveszik a led jobb fényhasznosításából eredő kisebb áramfelvétel az izzóval szemben.

Aki jártas autóvillamosságban az hátha tudja, hogy melyik indexrelénél várható ilyen fajta hiba kisebb kivezérlés esetén. A relém érdekes, de hangtalan, este a garázsban is bekapcsoltam gyújtáson és letakart szemmel nem tudtam megmondani, hogy mikor vált üzemállapotot.



2020. jan. 1. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Mit szamit mennyit fogyaszt az index? OMG.
2020. jan. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom gyártanak olyan LED izzókat amibe beleépítenek egy ellenállást ami probléma nélkül megy 12 volttal és indexnél például nem okoz gondot a relével. De ez inkább a márkásabb izzókra jellemző, ha Kínából rendelsz olcsón vagy valamelyik szupermarketbe veszel valami noname vackot azzal megeshet hogy a relé meghülyül tőle.

De létezik olyan relé ami elvan a LED izzókkal ha nem akarsz ilyen ellenállásokkal vacakolni akkor olyan relét kellene beszerezned ami kimondottan ledhez van.

2020. jan. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 A menet közbeni fogyasztásnak 1/3-a, az összteljesítmény 1/8-a esetén szerintem érdemes ezzel is foglalkozni. A helyzetjelzőt már kicseréltem, 8w megtakarítás, pont egy telefon töltése.


#2 Köszi a választ! Vannak ledek amikben van ellenállás ami Can bus esetén sem jelez hibát. Ez arra jó, hogy nyitófeszültség nélkül nem szakadásnak látszik a dióda, mert van benne párhuzamosan egy ellenállás. Ez az ellenállás tuti nem fogja a led alacsonyabb fogyasztását kiegészíteni a normál izzó teljesítményéig,nem erre van kitalálva.

2020. jan. 1. 11:28
 4/11 anonim ***** válasza:

#1! Nagyon is sokat számít, a régebbi mechanikus relék az áramfelvétel alapján vagy behúznak, vagy nem, vagy gyorsabban villognak ha pl. kiég az egyik izzó.

Az indexbe nincs beépítve ellenállás, tehát vagy egy terhelhető ellenállást kell az áramkörbe szerelni (ez a macerásabb megoldás), vagy relét kell cserélni. Ez egyszerűbb, és nem biztos hogy drágább.

2020. jan. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 Meglátásod szerint arra mennyi esély van, hogy beleteszem a ledet és megmarad a megszokott villogás? Milyen fajta relé az, amelyik nem ad semmilyen hangot?
2020. jan. 1. 11:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyszer próbaképp kipróbáltam, hogy kicseréltem az oldalindexben az izzót ledekre. Csak fehér fényű Osram ledem volt itthon, így tényleg csak kíváncsiságból átmenetileg otthon a garászban raktam be. Gond nélkül működött. Igaz, hogy hátul maradt a hagyományos izzó, elöl meg nekem gyárilag ledes. Lehet ez is számít...

Jó fénye volt, de több ezer forintot csak a tudat miatt, hogy led van az indexemben, nem invesztálnék bele. Olcsó kínai vackokat pedig eleve nem raknék az autómba.

8W spórolás a nagyságrendileg 100kW, azaz 100.000W teljesítményű motorhoz képest semmi. Semmit nem nyersz vele.

2020. jan. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kivettem a 10W-os izzót és nagyon gyorsan kezdett villogni, pedig ez még nem is annyival lett csökkentve, mint amit a ledesítés okozna. Ezek szerint nem alkalmas a led fogadására ez a relé.

2020. jan. 1. 12:00
 8/11 anonim ***** válasza:

A hatosnak azért nem változott a villogás, mert gyárlag ledes volt az eleje, abban már elektronikus relé van.

Én két robogómon cseréltem ledesre, mindkettőnél kellett relét is cserélni, mer kis túlzással akár stroboszkópnak is be illett volna. Bár ott elől 10-es, hátul 21-es izzó volt.

A gyártóra már nem emlékszem, típushoz kerestem relét, alapból nincs visszajelző hang, de van olyan amelyik kattog, és olyan is amelyik sipol (az baromi idegesítő)

2020. jan. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#4 nem arra irtam okostojas, hanem azt hiszi hogy ettol kevesebbet fog fogyasztani a motorja. Szovegertes lvl 0.
2020. jan. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szevassz okostojás!

Nem gonolhattál a fogyasztásra, mer a kérdésben szó sincs ilyenről. És mivel te voltál az első válaszoló, nem tudhattad hogy mi lesz a kérdező következő kommentje.

"Szövegértés lvl -5"

2020. jan. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!