Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik jobb választás a...

Melyik jobb választás a használt vagy az új autó?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek? Melyikkel van kevesebb gond? Benzines vagy dízeles a jobb?

2020. jan. 1. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Szempontoktól függ.
2020. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ:

mire használnád, mennyi pénzed van, mennyire gondolkodsz hosszú távon.


Én azt mondom, hogy ha alapvetően nem használod hosszú távokra, akkor jó egy használtautó. Ha elromlik megjavíttatod.

Én pl rendszeresen járok külföldre, így inkább egy újat választottam, nem hiányzik, hogy a semmi közepén külföldön cserben haggyon.

Amúgy nyilván egy új autóval statisztikailag kevesebb a baj, mint egy használttal.

2020. jan. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Egy új autó az azért sokall jobb mint bármilyen használt.

Nyilván az ára is olyan , de azért az nagy könnyebbség hogy jó pár évig szinte semmit nem kell csinálni rajta .

2020. jan. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a jobb, amelyiket hitel nélkül meg tudod venni és legalább 5-6 évig fenntartani.
2020. jan. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Új

Ez a 4. kocsim, az előző 3 használt volt, mindre többet kellett költeni, mint erre, és a 3. kocsinál 3.5 évig szívtam ugyanazzal a hibával

2020. jan. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyakori 90%-a szerint csak a 15-20-25 éves használt mert nincs értékvesztés, a maradék 10% aki esetleg megszívta egy használttal csak újat venne.

De újat is lehet ésszel venni. Mondjuk egy 4-5 milliós új autó szerintem teljesen racionális választás, még átlagkeresettel is, amennyiben nem okoz életszínvonal csökkenést.

Egy 20 milliós autó, szintén átlagkeresettel, már nem jó ötlet.

Ami az új mellett szól, az a több év garancia, kiszámítható költségek, tudja az ember hogy van karbantartva, és az “új” érzés.

A használt mellett pedig az olcsóbb ár és az értékvesztés megúszása.

Fenntartani nem biztos hogy olcsóbb a használtat.


Én újat vettem mert elegem lett a használtból, egyszer generátor, másszor önindító, évente termosztát csere, elektronikai hibák stb.

Mindenki előre látta hogy a pár hónap után híd alatt leszek mert “AZ ÚJAT NEM LEHET FENNTARTNI!!!!!”...

Ahhoz képest hogy 1 év eltelt, költöttem rá úgy 40-et, az első kötelező szervizre, és semmi többet. Persze értékvesztés, majd 15 év múlva eladom, akkor kiszámolom.

Ha 2-3 éveset veszek, akkor spórolok fél milliót és a felszereltség is alacsonyabb.

Összegezve: nem kell vele foglalkozni ki mit gondol, mindenkinek más a véleménye, dönts saját belátás szerint.

2020. jan. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
15%

Csakis a használt, olcsó , kicsi benzines....

Ja és csak is made ín Italy

2020. jan. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Függ a szegmenstől is, meg mennyit megy, mennyi van rá. Összesen 4 autónk van, ebből 3 nem újonnan került hozzánk, és bár voltak kisebb-nagyobb gondok velük, ezt-azt cserélni kellett rajtuk összességében nem jártunk rosszul velük. Az újjal nyilván nincs ennyi baj (bár gyakran akadnak kivételek), meg 4-évig nem kell műszakiztatni. Személyautóban én inkább a benzinest pártolom, főleg ha többet megy rövidebb távokat. A másik kettő meg dízeles, mivel a szegmensét tekintve szükséges a dízel, meg hát benzines ritkaság, meg zabálna jócskán.
2020. jan. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pár éves kocsikkal még használtan sincs sok gond (talán kevés sem) ha rendesen karban volt/van tartva.
2020. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Beviz Elek ***** válasza:
56%

Egyértelműen egy új, garanciális autóval kevesebb a gond. Hogy melyik éri meg jobban? Az egy nagyon jó kérdés, felhasználófüggő.


Az új drágább, sokat veszít az árából, de lehet kalkulálni a költségekkel. Mivel új, nincs vele tapasztalat és nem tudod mi vár garanciaidő után.

Egy használt mindig lutri, hiszen egy vasgolyót is tönkre lehet tenni. Ettől függetlenül egy használtnál már utána lehet járni hogy melyikek a problémásabb típusok/motorok. Ha valaki az izzóval is szerelőhöz rohangál akkor nagyon drága tud lenni. Ha valaki szeret bütykölni és sok dolgot megcsinál akkor rengeteget spórolhat, sok pénzt megfoghat.


Másrészt az anyagi helyzettől is függ. Mi autóra nem fogunk hitelt felvenni, tehát könnyen tudunk dönteni.

2020. máj. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!