Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen első autót ajánlotok...

Milyen első autót ajánlotok városba?

Figyelt kérdés
Keret 500-800 ezer forint. Legyen megbízható és könnyen,olcsón fenntartható. Alkatrészárakban is megfizethető legyen, akár bontott vagy új. (Alkatrész ne legyen ritka, mint a fehérholló). Márkaszervízekről nincs tapasztalatom, hogy milyenek.
2020. jan. 1. 19:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Swift, corsa, fiesta
2020. jan. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Yaris, Micra, corolla.

Benzinest.

2020. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

2002 előtti ázsiai benzines max 1,3 - mas motorral, max 1000 kg öntömeggel.


2002 után jött az a környezetvédelmi EU rendelet, hogy a műanyagok önlebomlóak legyenek, innentől minden műanyag / gumi alkatrészből főleg amit az EU tagországok gyártanak kihagyják a tartósságot fokozó adalékanyagokat, sajnos sokszor az utángyártott alkatrészekből is kivéve ha török vagy ha eredeti ázsiai.

2020. jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Toyota, Honda, Suzuki.
2020. jan. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kisautó, amiből nagyon sok van. Tucat autó, benzines motorral.Pl : Opel corsa - astra, Toyota yaris , suzuki ignis - Swift - splash, Ford Fiesta, focus
2020. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

fordot ne vegyél... híresen rosszak


opel astra G

toyota yaris

opel corsa


suzuki swift 2005-től is talán belefér


suzuki ignis - ez meg a corsa a legolcsóbban fenntartható, legmegbízhatóbb autók, nekem ignisem van, én 380-ért vettem, 100 ezerből rendberaktam és teljesen patika, kifejezetten olcsó hozzá az alkatrész, minden bontóban is találsz hozzá cuccot, a kocsiból is van minden kisvárosi utcában legalább 1


Még hasonlóan jó, de olcsóbb, csúnyább autó a wagon r +, ami szintén nagyon jó és nagyon kényelmes autó


Van opel astra G-nk is, de ezek inkább 2007-től jók, mert jobbak benne a motorok és takarékosabbak, az 1.4es benzinesem van, még sosem volt baja, újonnan lett véve


Most vettem az ignist

Én nagyonszeretem azt is... Utazási komfortban nem sokban marad el az opeltól, viszont az üléspozíció, hely az nagyobb a suzukiban és kényelmesebb, nagyobbak az ülések, normális hely van benne, míg a corsába alig lehet beférni, az női autó, és max kisbevásárlásra jó, a suzuki viszotn valamivel vékonyabb anyagból van, kevésbé utasbiztosak a japán autók, mint pl. egy opel.


Viszont amin nagyon meglepődtem, hogy jobb a motorja, mint az opelnak. 1.3-as, kisebb ccm, takarékosabb, és mégis több lóerő, a suzuki kasztnija pedig 2-300 kilóval is könnyebb mint a G astrának, ezáltal sokkal jobban megy az autó, sokkal dinamikusabb, kis gázadással is lehet normálisan haladni miközben takarékosan autózol.... Az enyém 2003-as... Opelból a 2003as még nem annyira takarékos, azok lazán megeszik a 8+ litert vegyesben.



Összegzésképpen van sok korrekt választás, én ha 0-ról indulnék, megint Ignist vennék, nekem tetszik, jól megy, jól fogyaszt, nagyon megbízható motoros, a kasztnija lerohad róla, de a motor elméletileg még mindig menni fog kategóriás, legolcsóbb hozzá minden, adója is a legolcsóbb, nagyon kényelmes, hátránya egyedül,hogy törésteszteken nem olyan jól teljesít, illetve 100as tempónál a szélzaj hangosabb, mint az opelban...

2020. jan. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Punto
2020. jan. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én most váltottam le a wagonr - t. Na azt nem ajánlom. Nem annyira megbízható, mint amilyennek tartják és a doboz forma miatt sokat fogyaszt. 130km/h tempóban benyalta a 12liter benyát, városban 8-9 litert. Az ignist is csak kompromisszummal ajánlható, inkább csak városi használatra.
2020. jan. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8: Nem automata volt véletlenül és nem fűtöttél/klímáztál sokat?

Miért nem megbízható?

2020. jan. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2005 'ös manuális váltós vvt motoros wagon volt. Ha utána olvas valaki, láthatja mennyi típus hibája van. Na nekem mind elő is jött. Abs kocka, nyelestengely csapágy, 5-ös fogaskerék, AC pumpa.... Stb.... A váltó egy katasztrófa. Javitattam a váltó bowdent, volt komplett váltó felújítás és kuplung csere. Még is akadt a váltó. Állítólag ez ilyen. Át ültem a rokon Opel G astrájába és akkor eldöntöttem, hogy eladom a Suzukit. Sokkal fimomabb, pontosabb volt a váltó és autósabb, komfortosabb volt vezetni. Most egy Opel corsa D - t vettem. Nem bántam meg..
2020. jan. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!