Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen első autót ajánlotok...

Milyen első autót ajánlotok városba?

Figyelt kérdés
Keret 500-800 ezer forint. Legyen megbízható és könnyen,olcsón fenntartható. Alkatrészárakban is megfizethető legyen, akár bontott vagy új. (Alkatrész ne legyen ritka, mint a fehérholló). Márkaszervízekről nincs tapasztalatom, hogy milyenek.
2020. jan. 1. 19:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10: Köszi. Nekünk automata Suzuki Wagon R+ volt, azért kérdeztem.
2020. jan. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#10


én vagyok a 6-os válaszoló

az a baj, hogy te nem értesz a kocsihoz.. sőt, a kommentek alapján fingod nincs róla, és most ócsárolod a suzukit


az abs kocka akkor megy tönkre, ha nem cserélsz fékolajat 2 évente

(a többi tipusba is ki kell cserélni)


AC pumpa is akkor megy tönkre, ha gyakran kevés benzin van a tankban

( a többi kocsijé is tönkremegy)



A váltóval igazad van, nem olyan pontos műszer, de megvan a technikája, dinamikusan kell kapcsolgatni, és a bovdent be kell olajozni!!!!

Továbbá 2 évente váltóolaj csere!!!!


A nyelestengely csapágy valóban típushiba, 150 ezer km körül előjön, mivel kicsit alulméretezték gyárilag, ekkor váltó le, és kicserélteted egy normális minőségű csapágyra és hiba megoldva!



Elmondom neked, hogy a G astra váltója nem sokkal jobb... Egyszerűen csak túl láma vagy a kocsihoz, mivel fillérekből meg lehet javítani a felsorolt problémáidat



Nem kell megijedni, egy normálisan használt ignis, azt hiszem a wagonr be is ugyanaz az 1.3-as vvt motor van, sohasem fog 12 liter enni. Persze ami normálisan van használva, és normális ember tudja hogy kell vezetni.

2020. jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Most nagyon mellé lőttél te megmondóember. Mindig teli tankkal jártam, mégis is lerohadtam az AC pumpa miatt. A fékolaj is 2 évente cserélve volt és még is meghalt az ABS kocka. Bármennyire törődve volt az autóval, vezetett szervizkönyves is volt, akkor is egy megbízhatatlan fos volt. A szervizben megmondták, hogy akármit csinálok a váltóhiba újból elő fog jönni, mert egy konstrukció hibás, alulméretezett szar. 1 év után 5.-dikben megint elkezdett búgni a váltó, persze a garancia lejárt róla. Egyszer küldtem csak neki az autópályán, ha 130 km/h soknak számít és igen 12 litert zabált meg és életveszélyben éreztem magam, annyira nem volt stabil . Soha többé nem mentem vele 110 - nél többet. Ez a típus akkor is egy fos....
2020. jan. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Helyesbítek egy picit! Sportosabb kínézetű autó érdekelne ezekkel a feltételekkel!
2020. jan. 9. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!