Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel másabb a kuplung...

Mennyivel másabb a kuplung használata egy motornál, mint egy autónál?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Autót már tudok vezetni , motort még nem. Szeretnék néhany alap dolgot rendezni a fejembe. Ha jól tudom van üres meg a fokozatok. 1.Csak egyesbe tudok elindulni , vagy kettesben is csak lassabban?

2.Ugyanúgy csúsztatni kell a kuplungot hogy eltudjak indulni , vagy benyomom a kart egyesbe teszem és sima gázzal elindulok?

3.Visszaváltásnál is kuplung kart bekell nyomni ?

Előre is köszönöm ha valaki ellát még ezenkivűl is plusz tanácsokkal :)


2020. jan. 4. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Abszolút jól látod.

Motoron a kezed a bal lábad,és minden ugyanaz.

Azonban 1.3 Hayabusával például nem is tanácsolnám az 1.fokozatot tapasztalat nélkül.

2020. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, mint kocsinál, csak kézzel működteted.
2020. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kuplungkart inkább behúzod, mint benyomod.

Ugyanúgy működik mint az autónál.


Egy eltérés van: indulás után az összes fel és visszakapcsolást csinálhatod kuplung nélkül amint lesz egy kis érzés a jobbkezedben.

2020. jan. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Slowrider ***** válasza:
Az onroad.hu-nak vannak a Youtube-on alap motoros vezetéstechnikai oktató videói, azokat nézd meg. motorosként még én is nagyon sok jó tippet kaptam onnan.
2020. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!