Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hirtelen bekanyarodáskor...

Hirtelen bekanyarodáskor kuplung+fék helyes használata?

Figyelt kérdés

Tegyük fel megyek ötösben kb 60-70km/h sebességgel és egyszer csak szólnak,hogy ott egy utca be kéne kanyarodni.


Ilyenkor nyomhatom a féket mig lelassulok 20km/h-ra kuplung be vissza kettes kuplung felenged és szépen motorfékkel beveszem a kanyart?


Sajnos úgy szoktam meg hogy kuplungozok bekanyarodáskor ami nagy rossz és keres a helyes módot arra,hogy gyorsba reagáljak a kanyarora mikor nincs időm már visszaváltogatni és szépen elgurulni a kanyarig.



2014. júl. 28. 09:48
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
vagyis hát a kuplung fékezésre nem való csak mikor már megálna a kocsi én meg ilyenkor azt csináltam hogy megyek 60.al pl elkezdek lassítani és bekanyarodás előtt kuplung+fékkel lassítok le 10-20km/h és ilyenkor végzem el a kettesbe váltást
2014. júl. 28. 09:59
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha ötödikben lassulsz 20-ra, akkor már igencsak rángatni fog.


A megoláds marha egyszerű:


a) fék+kuplung, hogy ne rángasson, majd amikor eléred a kellő sebességet (pl. 15-20 km/h), akkor vissza kettőbe, kuplung fel, és utána kezded meg a kanyarodást


vagy a tuti megoldás:


b) kényelmesen lassítasz, majd a következő utcán kanyarodsz be, és közlöd az utasoddal, hogy legközelebb szóljon időben.


Az autóvezetés nem videójáték, hirtelen mozdulatokat nem teszünk, mert könnyen baj lehet belőle.

2014. júl. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
köszi szóval fékezek kb 40-50km/h-ig majd elkezdek fék+kuplung és kanyar előtt váltok
2014. júl. 28. 10:13
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
40-50-nél már akár vissza is dughatod kettesbe. Kis gázfröccsel simán be fogja venni és a motorfék is hatásosabb, mintha ötödikben lassulnál. De gyakorold a visszakapcsolást, ha ennyire nem megy még a vezetés. Akár fokozatosan is: 5-4-3-2-kanyar.
2014. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell most autóversenyzőst meg visszakapcsolódist játszani.

Szóval mész 70-el, és mikor szólnak, rögtön kuplung+fék, az a biztos, mikor lelassulsz, jöhet a kettes, megkezded a kanyart és kanyar közben (!) engeded fel a kuplungot. Ha a kuplungot csak 40-nél nyomod be, megspórolsz 0,001 liter üzemanyagot, és lehet le is fulladsz meg a motor is erőlködik, aztán utána kapkodhatsz.

Ja, és ha megszokod, hogy egy kézzel is tudsz kormányozni, akkor kanyar közben is lehet váltogatni a sebességet.

2014. júl. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Az lesz a szép baleset, amikor ennyire kezdőként kanyarban felengedi a kuplungot. Aztán az autó vagy megugrik, vagy leblokkol a kanyar közepén...
2014. júl. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#4

hirtelen kell lassítani. Rendben, hogy egy rally sofőr megoldja, de:

Fékez: 1 láb

vált: (kuplung miatt) mégegy láb

adjon gázfröccsöt: 3. láb

Igen, lehet 1 lábbal fék+gázfröccs, de ez nem olyan egyszerű, hogy mindkettőt a kellő mértékben tudd használni

igen, lehet kuplung nélkül váltani, de bal lábbal fékezni rossz, mert szokatlan, teljesen máshogy nyomod, meg nehéz is eltalálni a helyes fordulatot.


szóval ha hirteloen kell fékezni, akkor fék, közben (50nél kb) benyomod a kuplungot is, majd a kanyar előtt becsapod kettesbe, aztán hadd szóljon!

2014. júl. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

"Az lesz a szép baleset, amikor ennyire kezdőként kanyarban felengedi a kuplungot. Aztán az autó vagy megugrik, vagy leblokkol a kanyar közepén..."


Több 100 ezer km után soha nem fordult velem elő ilyesmi...

2014. júl. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Veled nem. Velem sem. A kérdező viszont nyilván kezdő, aki nem feltétlen tud egyszerre két lábra, három pedálra, plusz kormányra, váltóra és fordulatszámra koncentrálni.


Ezért próbálom azt sulykolni, hogy ne akarjuk egyből rallyversenyzőnek kiképezni, inkább menjen tutira.

2014. júl. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
eddig úgy csináltam,hogy váltás után már nagyon kicsit nyomtam a gázt és úgy kanyarodtam be kettesben
2014. júl. 28. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!