Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » G astrámban menetközben...

G astrámban menetközben gázadáskor, percegés hallatszik a motor jobb oldala felől. Állóhelyzetben gázadáskor, ez nincs. Mi lehet a zajforrás?

Figyelt kérdés

2020. jan. 5. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ez a gondom. Opel Astra G Classic II 1.4 benzin. Gázadáskor menetközben mikor húzatom halk de jól kivehető sercegő,csörrenő féle hang hallatszik. Látom senki nem ír a kérdésed alá, és bocsi hogy én is csak a gondommal jövök ide írni de engem is nagyon érdekel ez a dolog. Ha esetleg nem írna senki hasznos választ és időközben te megtudod hogy mi a gond írd meg légyszi mert érdekelne engem is.
2020. jan. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
53%
Akkor is, ha üres a kesztyűtartó?
2020. jan. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem a féltengely perceg menetközben, gázadáskor. Álló helyzetben üresben meg azért nem perceg, mert a féltengely ilyenkor nem forog. Saját véleményem.
2020. jan. 22. 15:20
 4/8 A kérdező kommentje:
Féltengely gumiharang.
2020. jan. 23. 08:51
 5/8 A kérdező kommentje:
Delphi 997280 elektromos vákumszelep cicereg. A légszűrő fölött van. 3000 ft az új.
2020. jan. 28. 10:03
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha gázadáskor cicereg, akkor zárlatos lehet a generátor. Túltölt! Nálam még a szervót is tönkretette! Új tekercset raktak a generátorba, meg a kimúlt szervót is cserélték. Ha az elején rájön a szerelő pár éve, nem kúrta volna szét a szervót a túlfeszültsé. A cicergés az elektromos kisülés. Szikra..
2020. aug. 23. 16:09
 7/8 anonim ***** válasza:
1.6 16V G Astra. Nekem jobb előlről inkább halk kattogás hallatszik gázadásra, de csak ha totál csend van, nagyobb sebességnél illetve ha már halkan szól a rádió vagy beszélgetés van az autóban stb nem hallatszik, nagyon halk, és csak gázadáskor. Már több mint 13 éve ilyen. Amikor (használtan) megvettem, a szerelő megnézte, egy ugyanolyan, szerelésen nála levő G Astrából átrakott valamit (valami szelep szerűség lehet amit az 5-ös írt), ami a másik autóban nem kattogott, az enyémben kattogott. Az enyémből átrakta a másikba az enyémet, ott nem kattogott. Tehát hiába cserélné ki akár újra, valószinüleg kattogna. OPEL szervizes ismerősét felhivta, aki azt mondta, sok ilyennel talákoztak már, 'ez ilyen, egyik Astrában kattog másikban nem, ezt márkaszerviz se tudja orvosolni, nem tudják miért van, nem okoz gondot, nem kell vele foglalkozni'. A feszültség rendben van, a generátor már volt felülvizsgálaton, volt már valami cserélve is benne, de amikor csend van, nagyon halkan hallani.
2020. szept. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nálam is újra előjött. Úgy látszik mégse generátorszikra. Vákumszelepre gyanakszom. Nálam is halkan cicereg....és csak gázadáskor.
2020. okt. 27. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!