Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mopedautot vezethetek AM...

Mopedautot vezethetek AM kategóriás jogsival?

Figyelt kérdés
Tavaly tettem le a jogsit AM-re, de most elgondolkodtam rajta, hogy vajon vezethetek-e mopedautot ilyen kategóriás jogosítvánnyal, rengeteg helyen utána olvastam, de sehol nem találtam normális választ.

2020. jan. 9. 02:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Moped autót vezethetsz, de nem vezethetsz olyan autót, amely moped autó kinézetű, de a teljesítménye nagyobb...

A mopedautónak az L6e járműkategóriára vonatkozó leírásoknak kell megfelelni, a teljesítményük egy segédnotoros kerékpárehiz hasonló, a nagyobb teljesítményű mini autók (pl Smart) csak B kategóriás jogosítvánnyal vezethetők.

A mopedautó tervezett max sebessége 45 km/h, a motor teljesítménye max 4kW.0

2020. jan. 9. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
69%
Igen
2020. jan. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"„AM” kategória

Könnyű négykerekű motorkerékpárok (mopedautó), amelyek terheletlen tömege nem több

425 kg-nál (L6e kategória), a 45 km/h-t meg nem haladó legnagyobb tervezési sebességű elektromos járművek esetében az akkumulátorok tömegét nem számítva, és amelyek

- hengerűrtartalma nem nagyobb 50 cm3-nél a külső gyújtású motorok esetében;

- legnagyobb hasznos teljesítménye nem több 6 kW-nál egyéb belsőégésű motorok esetében, vagy folyamatosan leadott legnagyobb névleges teljesítménye nem több 6 kW-nál elektromos motorok esetében."

[link]


Tehát vezetheted. De 2 évig nem vihetsz utast és 16 éves korig csak belföldön vezetheted.

2020. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!