Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért megy fel nehezen a...

Miért megy fel nehezen a vízhőfokom?

Figyelt kérdés

Üdv! Adott a következő probléma: Termosztátot cseréltünk az autómban mivel a vízhőfok nehezen ment fel (kb 5-6km megtétele után kezdett el a mutató a helyéről kimozdulni illetve menet közben néha vissza-vissza esett pár mm-t a mutató! Nos most vettem bele egy új Magneti Marelli márkájú termosztátot amivel kb majdnem ugyanazt produkálja csak most kb 4km után kezd kimozdulni enyhén a mutató de szerencsére országuton már stabilan áll és nem esik visszább a hőfok!

Kérdésem a következő:Ez ilyen minuszos időkben normális dolog? Vagy mi okozhat még a termosztáton kívül ilyen hibát?

Az autó tipusa: Opel Astra G 1.7 diesel.



2020. jan. 12. 13:29
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ami még kimaradt a kérdésből: indulás előtt max 1-2 percet melegítem és így indulás után kb 1km-rel már langyos levegőt fúj de ha mentem már vagy 5km-t akkor már forrót fúj!
2020. jan. 12. 13:32
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet semmi baja nincs, ha már nyomja a langyos levegőt hamar.

Lehet a műszer se tökéletesen jól mutatja a hőfokot.

2020. jan. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
65%
Ha az új termosztáttal kicsit jobb mint volt, akkor így normális a dolog... Tél van...
2020. jan. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Alhambránk van, 60 km után mozdul középre télen a hőfok jelző, egyébként jó,oka az, hogy nagy a köre. Opel Omegába ha paphoz viszem sem mozdul 50 km alatt sehova a hőfok jelző, de fújja a meleget.


Tél van, de akkor a Swiftem miért mutatja rendesen? Erre soha nem fogok rájönni,érdekes neki nyáron is ugyan ott áll a hőfok jelzője 2 km után mint télen 4 km után akár -5 celsiusba is... mindig azt mondják "ez ilyen".

2020. jan. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Semmi baja sincs. Ahogy annak sem volt, hogy pár mm-t visszaesett a visszajelző. Ha 80 és 90 fok között van, az jó. Nem kell túlaggódni...
2020. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Megy a zöld kéz! Nos akkor ez így normális a tél miatt is? Nem lehet hogy a hőfok jeladóm is rossz lenne? Egyébként most új termosztáttal országúton szépen beáll 85-90fok közé ilyen minuszos időben, autópályán meg stabil 88-90fok! Egyébként az új és a régi termosztát is 88foknál nyit a rajta levő írás szerint!
2020. jan. 12. 14:45
 7/13 tothp ***** válasza:

Én letekert fűtéssel indulok. 2km után helyén van a mutató.

Ha véletlenül mégis rajta felejtem, van, hogy 10km is kell.


Persze a hőfokjelző csak azt mutatja, hogy a víz elég meleg. Nem jelenti azt, hogy az egész rendszered üzemmeleg állapotban van.

2020. jan. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

"Nem lehet hogy a hőfok jeladóm is rossz lenne?"


Nem.

2020. jan. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hideg van, ennyi. Eddig nem autóztál télen?

Pedig az 1.7-es Opel dízel még nem is egy tipikusan nehezen melegedő motor.

Ugyan ilyen van nekem is, csak már közös nyomócsöves cdti. Nyáron valóban elég neki 5-6 km is a 89-90 fokhoz. Most nálam is kell neki a reggeli mínuszokab 10-12 km, hogy ezt elérje.

2020. jan. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hideg van
2020. jan. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!