Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumulátor vagy generátor a...

Akkumulátor vagy generátor a ludas?

Figyelt kérdés

Sziasztok;


Olyan hibával szembesültem, hogy ha az autón megy az ülésfűtés, szellőzés mondjuk kettes fokozaton; bekapcsolva a rádió, hátsó ablakfűtés (szóval téli viszonyok vanna); akkor amikor (elektromos szervó) alátkerem a kormányt parkolásnál (de előfordult sima induásnál is); 1-3 másodpercre elmegy az első világítás (a hátsót nem látom), meg a rádió is kikapcsol egy pillanatra. Utána minden megy a maga rendjén. Melyik okozhatja? Pöcc-röff indul a legnagyobb hidegben is egyébként az autó; viszont az alapjárati fordulatszámot én igen alacsonynak tartom. A fogyasztók bekapcsolásával pedig nem emelkedik a fordulatszám, hanem esik. (Kivéve a klíma bekapcsolásakor, akkor megemeli).



2020. jan. 14. 11:07
 1/6 D. Brasco ***** válasza:
49%
Ezt bazi egyszeru megallapitani mert az akksit meg a generatort is ki lehet merni!Eleg egy mezei multimeterhozza
2020. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad hogy milyen autóról van szó. Nézd át először a testelési pontokat, és a pozitív csatlakozásokat.

Vagy a generátor feszültségszabályozója lehet hibás.

2020. jan. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Mezei felhasználó vagyok, nincs multiméterem, laikusként kérdezem. Astra H tiwntop, 1.8B.
2020. jan. 14. 12:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Az durva! Szintén H Astrám van. Hasonló körülmények között nálam is esik a feszültség pár másodpercre, amíg tekergetem a kormányt, de 12V alá nem megy. (Szervizmenüben nézem a kijelzőn.) Amúgy stabilan 14,3-14,4V a töltésem, nemrég volt felújítva a generátor. De a szervo felújítás előtt is ugyan így lerántotta a feszültséget. Ha már a fogyasztók is lekapcsolódnak, ott a 12V sincs már meg. Nagyon extrém eset.
2020. jan. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, szerinted akkor mi a fittyfene? A kettő közül valamelyik csak nem működik.. Az biztos, hogy az alapjárat is annál alacsonyabb lesz (már-már szinte zavaróan rezonál, olyan alacsony); minél több mindent kapcsolok be (klíma kivételével, az nyilván emel az alapjáraton).
2020. jan. 14. 12:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom mivel lehet a gond nálad. De az biztos, hogy így nem normális. Feszültségre esetleg nézz rá járó motorral, hogy amikor nem tekered a kormányt, akkor a normális tartományban van-e! 13,8-14,4 között kellene lennie ha nagyobb fogyasztókat nem kapcsolsz be. De inkább 14 fölött.
2020. jan. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!