Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magánszemélyként milyen...

Magánszemélyként milyen jótállási kötelezettségem van, ha eladok egy használt autót?

Figyelt kérdés
250 ezer forintért eladtam egy 20éves G astrát, lejárt műszakival egy roma illetőnek. Az autó működőképes, de egyértelműen némi javítást igényel, amit eladás előtt közöltem is a vevővel. Például az akkumulátor egy éjszaka alatt lemerül, amiről szintén tájékoztattam a vevőt. A szerződés aláírása utáni napon már visszajött követelőzni, hogy sok baja van az autónak, és adjak vissza neki 150ezret. Végül megegyeztünk, hogy adok neki 15ezret új akkura, de soha többé ne keressen. Következő nap ismét visszatért két másik tagbaszakadt cigány barátjával és fenyegetőzve tovább kovetelőzött, hogy saját költségemen javitassam meg az autót, mert szerinte átvertem. Már bánom az egészet, pedig első perctől éreztem, hogy nem szabad velük foglalkozni. Mit tehetnék, hogy békén hagyjanak?

2020. jan. 15. 09:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%

Ja igen és cigánnyal nem üzletelünk ez alapszabály, se eladni se venni.

Ha eladsz így jársz, ha veszel orgazdaság.

2020. jan. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
12%

hogy mit tudsz tenni?

költözz el elég messzire!

nem, nem viccelek!

2020. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%

Azért túldramatizálni sem kell a helyzetet, egyenlőre csak pofátlanul próbálkozik az illető, az is lehet, hogy az erőteljes NEM válasz elég lesz, és eltűnik.

Egy kis értékű öreg autó még valószínűleg neki sem ér annyit, hogy nagyságrendekkel komolyabb, bűncselekményt csináljon.

2020. jan. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
60%

Ezek nem emberek ezek CIGÁNYOK!!!! ÁLLATOK!!

Ők 5000 ft-ért is késelnek, nekik mind 1, rájuk a törvények nem vonatkoznak. Vissza fognak szedni tőled 100-150e ft-ot arra jön még rá a bánópénz stb... Lesz nekik egy kocsijuk, amit kamu cégre megvettek, ami kb. 50e ft-ba lesz nekik és eladják majd teljes piaci áron.

2020. jan. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
64%

Hagyjuk már, ezt a minden cigány bűnöző felfogást, februárban adtam el egy cigány srácnak a motorhibás autómat, azóta sem hallottam róla....

Hibákat ráírtuk az adásvételire és csá....


Az, hogy a kérdező egy csalóba futott bele, az más kérdés, azt sem értem mi a szarért nem nézte meg mit ír alá, meg mi a szarért adott pénzt nekik.


A paprikasray-s kommentelőnek igaza van, le kell fújni, ha fenyegetőzik és kész

2020. jan. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
62%
Nem lesz ez így jó Krisztián!
2020. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
75%

Itt aza baj hogy nem irtátok le hogy ez és ez a baja és alá kellett volna iratni velük.

Te közölted vele és tájékoztattad. Na ez volt a baj !!!

2020. jan. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
75%

Soha, de soha a büdös életbe nem szabad se eladni cibbányoknak semmit, se venni tőlük bármit.

Amúgy meg ne engedj nekik, előbb-utóbb megunják.


Mi is most adtunk el egy F Astrát, gondban is voltunk, mert féltünk hogy csak cigók fognak jönni megnézni, de szerencsére akadt egy normális vevő és inkább neki adtuk áron alul.

2020. jan. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!