Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.9 tdi nek rövidtávozás árt?

1.9 tdi nek rövidtávozás árt?

Figyelt kérdés
Heti 4 alkalommal kellene rövid távot mennem oda 10 km aztan munka végén 10 km -ert dizelel. Nem városba hanem falukon át. Persze néha használnám hosszab távra árt ez igy a dizel autónak? Az akksi hogy birja a rövid utakra való inditgatást?lemerülhet igy?új akksi meddig birná?

2020. jan. 17. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 1km-re járok dolgozni, munkából pedig gyakran ki kell ugranom szintén pár km-es távokra. Persze hosszabb távokra is használom a kocsit, de ez a napi rutin.

Nagy kombi, nagy köbcentis dízel motorral, automata váltóval. Mert ezt szeretem.

2020. jan. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ettől nem lesz baja még. Amit tényleg nem nagyon szeretne az a 1-2km-es táv, az is 4 nekifutásra.
2020. jan. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A rövid távok semmilyen motornak nem tesznek jót, de ha 10-10 km-t mész és hidegen nem taposod, nem valószínű, hogy idő előtt tönkremenjen. Az akksi jó kérdés, mert a rövid távok alatt nem biztos, hogy eleget tud tölteni (meg ugye még a világítás is megy). Időnként érdemes lehet rátenni töltőre, különösen télen.
2020. jan. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs részecskeszűrő euor3 2006 előtti akkor bírja, csak néha vidd el pályázni.
2020. jan. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én így használtam, semmi baja nem volt
2020. jan. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10 km nem olyan vészes, nem fogod kinyírni, főleg ha a klasszik 1.9 tdi-ről van szó. Mondjuk erre a használatra fix benzinest vennék, de ha már lenne otthon egy ismert előéletű dízel, nem cserélném le.
2020. jan. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!