Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót válasszam melyik...

Melyik autót válasszam melyik motorral?

Figyelt kérdés

Nézegetem a használt autókat, mert most már mindenképpen szeretnék venni egyet. Olyan 800-900 ezret szánnék rá, és ahogy elnézem, már kapok jó állapotút ennyiért.


Konkrétan az Audi A3-at és az A4-et nézegettem, olyan max. 2000-es évjáratig, 1.9 TDI adagolós motorral.


Igazából az A4-es sokkal jobban tetszik, mert idővel majd szeretném kicsit kikupálni, és akarok bele mélyládát, ami jobban el fog férni, továbbá A3-ból ritka az 5 ajtós, de ki lehet fogni.


A másik, hogy 90 lóerősben gondolkodom, mert az egyszerűbb, nincs benne kettőstömegű és geos turbó. De ahogy elnéztem, az A3-nak a 110 lóerős változatában sincs, és így vonzónak tűnik az is, viszont az nem jön be annyira.


Talán a legjobb a 110 lovas A4 lenne, de egyelőre úgy néz ki, hogy meg fogok nézni egy 90 lovast. A kérdés, hogy a 90 lóerő egy A4-nek elég, később azt egészséges keretek között lehet feljebb húzni? Persze egyelőre ilyenről nincs szó, munkába fogok vele járni, szeptembertől suliba (és munkába is), néha hétvége este meg éjszaka "csak úgy".


Egy rutinosabb, tájékozottabb, aki ért ezekhez a típusokhoz és motorokhoz, mit gondol erről a felállásról? Mit válasszak?



2020. jan. 18. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért nem jó a 110 lóerő az A3-ba az A4-be meg igen?

Ugyanaz a motor... Nekem AHF Golf IV-m volt, nagyon jó volt, aki elkezdte a 90 lóerőset faragni mindig irigykedett, és jajgatott, hogy inkább vett volna 110 lóerőset, mint a 90-eset kezdte volna farigcsálni.

Ha már most azon morfondírozol, hogy kevés lehet a 90 lóerő, akkor felejtsd is el. 110 lóerőset vegyél.

Bár őszintén szólva jobban járnál egy 5 évvel fiatalabb 131 lóerős Golf IV-vel, vagy Passat-tal minden tekintetben

2020. jan. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Hát egyelőre nem gondolkodom nagyobban, persze lehet, hogy mindenki így kezdte, aztán tényleg megbánta. PD-set egyelőre nem szeretnék, de hallottam, hogy amelyik Bosch, azzal nincs gond, és nem kell tőle félni.


Annyira nem is feltétlenül kellene a nagyobb, csak van bennem egy olyan, hogy a 90 lóerő nem elég az A4-es kasztnijának, pedig nem egy akkora autó, mint a passat, aztán azoknak is elég lehet a 90 lóerő, ültem már olyanban. Egy 110 lovas passatot is kipróbáltam múltkor, az jót húzott, és azt mondják, hogy a turbó miatt az többnek érződik, mint 20 lóerő, de hogy ha a 90 lóerő nincs sokkal lemaradva tőle, akkor nekem elég lenne.

2020. jan. 18. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!