Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek 14 éves korban az...

Szerintetek 14 éves korban az aprilia sr 50-t vagy az rs50-et válasszam? Mennyire veszélyes a forgalomban motorral közlekedni? Illetve jó választás a supermoto kategória is?

Figyelt kérdés
Az az igazság hogy egy kicsit elnizonytalanodtam a napokban pedig már nagyon beleéltem magam a motorozásba hogy lerakom az am kategóriás jogositványt de az a baj hogy veszélyes. Nem ma kezdtem, 3 éves koromban kaptam az első quad-om azóta sokat motoroztam volt robogóm is de a forgalomban még nem mentem és az rs 50 nagyon jó lenne csak most megilyedtem a sok baleset miatt. Köszönöm előlre is

2016. febr. 3. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Tok mindegy mennyire vagy ura a motornak, fejben, de leginkabb tapasztalaton mulik, mennyire veszelyes. Vezettem mar tobbezer lilometert kocsival, mellette robogozom, volt mar nem egy hajmereszto forgalmi helyzet, pl. Ho alatt tukorjegen csusztam allo autoba, es ram is fordultak mar a koruton allo sorbol. Utolag azt mondom: ezer kivedhetetlen helyzet van az uton. Ultem ceges buszon, nYugger soforrel, aki bekamionozta europat, azsiat. Egyszer nem rakta ki idoben az iranyjelzot egy korforgalom utani buszmegallo elott beallashoz, a suhanc robogos jobbrol gondolta elozni a kisbuszt. Utolso pillanatban kerulte el a padkazast. Szoval motoron forgalomban a batrak es bevallalosak koran halnak. Higgadt fej, es figyelem kell a veszelyes helyzetek elkerulesehez. De van, ami nem kiszamithato igy sem.
2016. febr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először a félelmedet győzd le és utánna kezdj motorozni. Nem vezet jóra ha félsz motorozás közben.
2016. febr. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2016. febr. 7. 11:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez országfüggő is, idehaza nagyon bunkók a motorosokkal, sőt, a motorosok is bunkók egymással, mivel nagyon sok motoros szerint a robogó az nem motor, és ezért kiröhögik az embert vele. A robogó ugyan olyan motor mint bármelyik másik, csak nem pont arra lehet használni mint egy cross vagy egy gyorsasági motort, hanem arra, hogy városban rohangálj vele ide-oda, munkahelyre elközlekedj stb, városban a robogó verhetetlen.


Sok évet dolgoztam pizzafutárként Olaszországban, összesen nem ért annyi leugatás kint, mint idehaza pár nap alatt, pedig elég sokszor szabálytalanul parkoltam le a robogót, de soha nem agyaltak meg érte, autósok rengetegszer beengedtek maguk elé, átengedtek a sávba, nem álltak meg direkt úgy a szegélynél, hogy a robogóval ne tudjak előre menni lámpánál, ha előre felé mentem, nem szórakoztak azzal, hogy moccintják az ajtót előttem, ha kapubejáróba hagytam a motort, akkor vagy normálisan odébb tolták és megvártak amig leérek, hogy elmondják, hogy ők tették odébb, vagy egyszerűen vártak pár percet és megvárták míg elmegyek onnan, nem kellet félni az autósoktól, stb stb, lehetne sorolni. De hát Magyarországon mit vár az ember...

2016. febr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!