Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Diesel autóknál normális,...

A Diesel autóknál normális, hogy picivel később indul be a motor, mint a benzinesnél?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt, hogy a benzines 1 mp alatt már indult is, a Dieselnek kell egy kis "tekerés", kb 3 mp, mire beindul, de gond nélkül, elsőre. Ez normális jelenség? AZt tudom, hogy ha a lámpa kialszik, csak utána szabad.
2020. jan. 19. 09:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
Nem normális.
2020. jan. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyáltalán nem probléma, ha mindíg úgy indul.

Lehet a hideg miatt is hogy többet kell tekerni neki.

De át kellene nézni hogy minden rendben van e, az akkutól a generátorig, mert a dizel érzékenyebb ha nyengül az akku.

Az izzitást is érdemes lenne megnézni.

2020. jan. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Főleg télen, és idősebb dízelnél normális lehet.

Az a lámpa, az izzítás lámpája, hidegben várd meg míg elalszik, aztán várj egy halk kattanást a motortér felől, vagy nézd a többi lámpa valamelyikét, pl. az olajnyomásét, az egy picit felerősödik, akkor van igazából vége az izzításnak, s akkor gyújtást vedd le, add rá, és indíts!

Ha szokatlanul lett sok a tekerés, akkor keresd meg a motoron az izzítógyertyák tetejét, add rá a gyújtást, és óvatosan nézd meg kézzel, hogy melegszenek-e.

2020. jan. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

3. Te aztán tudsz hülyeséget írni.

Az izzó gyertyát próba lámpával kell letesztelni, a vége az sose melegszik fel hogy ujjal is lehessen érezni, mert a hideg motor úgy is elvezetné a hőt.

Nem kell megvárni amíg lekapcsol az izzítás, mert UTÓ IZZÍTÁS is van.. Nézz ennek utána hogy működik.

2020. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

Próba lámpával? A lónak a fülét.

Ampermérővel, vagy kiszerelés és feszültség alá helyezéssel.


Mióta szerelnek a pékek/cukrászok autót, főleg dieselt?

Pl. az Audi 80-asnál, vagy a 3-as diesel Golfnál párhuzamosan vannak kötve az izzítógyertyák. Ott mit próba lámpázol? Istenem, add, hogy ne öregedjek meg. vagy ha mégis, ne butuljak el!

2020. jan. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Keves #4.! A kérdésből inkább arra gondoltam, hogy öregebb dízelről van szó, azoknál működik a ráizzítás az első indításra, és utána az utóizzítás amit írsz, is hasznos, amelyiknél már van.

Aki ilyet kérdez, annak nincs műszer és kiszerelésre hajlam, annak első lépésnek működik az izzító gyertya kézzel való szemrevételezése, hidd el gyakorlat...

2020. jan. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Írtam a 3. válasznál, hogy "öregebb autó..."

Az izzítógyertyát, ha megtalálja megnézi tapintással, ha nem találja nem...

2020. jan. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én egy sima vezetékkel letudom tesztelni az izzítógyertyát.

Egy hosszú vezetéket rá az akku + sarkára majd a másik végét a gyetyához és ha szikrázik, serceg akkor az a gyertya jó. ÉS az utó izzítás miatt meg felesleges várni sokat vele, 15-20 mp után lehet inditani.

2020. jan. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Senki nem írt márka nevet, ezt csak te önszorgalomból keverted bele.
2020. jan. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Gondolom autófüggő is. Nekem eddig két dízel autóm volt. Mindkettő az első főtengelyfordulatra azonnal indult télen-nyáron, két hetes állás után is. De a 3 másodperc nem olyan borzasztóan hosszú idő, hogy abnormálisan sokat kellene "köszörülni" az önindítóval.

Szerintem ez még jó így, nem gondolnám hibának. Függetlenül a hajtóanyagtól.

2020. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!