Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » F Astra de milyen motorral?

F Astra de milyen motorral?

Figyelt kérdés

A közeljövőben fogom letenni a B-s jogosítványt, és az Opel Astra F-re esett a választásom. A családban már volt ilyen 1.4-es motorral ,igénytelen volt a jó értelemben. Én ezt a motort gyengének tartom. Úgytudom az újabbfajta ecotec motorok még kiforratlanok voltak ebben az időben és magas volt az olajfogyasztásuk.

Sokan az 1.7-es Isuzu dízelre(82 le) esküsznek. A benzinesk közül tud-e valaki valamit ajánlani?

Tippeknek, tanácsoknak is örülök.

Köszönöm!



2020. jan. 19. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Az 1,4 benzines nagyon megbízható de kamionelőzésnél nem árt megcsókolni a rózsafüzért.


Azért még a tűrhető kategória

2020. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én A Merivában ültem és vezettem az 1.7 DTI-vel, erős motor meg megbízható, de az sem az előzgetésre való. Bár lehet F Astrában másmilyen lenne.
2020. jan. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2.0 16v gsi

Én csak is azzal a motorral venném.

2020. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első autónak teljesen jó az 1.4-es motorral is.. és nem olyan rossz az a motor ha jó állapotban van.

Nem kell belemenni eszetlen előzgetésekbe és kész!


A 2.0 GSi már jóval drágább és jóval kényesebb motor is, cserébe már megy, de fogyaszt is.

Valamit valamiért :)


Én inkább a gyengébb motorok híve vagyok, azok tartósak nagyon.

2020. jan. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jelenleg gsi - t hajtok. Igaz nem Astrát, hanem corsát. KB 1 literrel fogyaszt többet mint a sima változat. Sokan félnek ezektől a sportosabb változatoktól, mert az előző tulaj tuti széthajtotta, sokat fogyaszt, drágább hozzá az alkatrész.

Szerencsére ez nem így van. Én családi autónak használom, nem gyilkolom és csak kopó alkatrészekre kellett költenem.Legtöbbször hobby autóként funkcionálnak,nagyobb törődést és odafigyelést kapnak. Sokszor ezért jobb vitel egy sportosabb változat.

2020. jan. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nemrég vettem 1.6-os, 8 szelepes (X16SZR) motorral, mindenki dicséri aki kipróbálta.


Ha nem rohad szét a rozsdától, még jó pár évet menni fogok vele.

2020. jan. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!