Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó nem indul, mit érdemes...

Robogó nem indul, mit érdemes megnézni?

Figyelt kérdés

Nincs sajnos időm mindent végignézni, ami eszembe jut, ezért inkább leírom nektek a problémát, tapasztalatból biztos tudtok szűkíteni a listán.


Nemrég vettem egy Kymco Agility 50-est. Eddig sem volt tökéletes, mert önindítóval egy picit nehezen indult (hidegen/melegen egyaránt), gázt húzva is kellett neki 3-4 másodperc. Hidegen szépen járt, de melegen elment az alapjáratom.


Ma reggel mikor elővettem, szokás szerint indult (kicsit nehezen, de utána tiszta alapjárat), viszont ahogy húztam neki egy kis gázt indulásnál, lefulladt és nem volt hajlandó újraindulni. Nem tudom, hogy van-e ennek az esetnek köze a már korábban fennálló problémához, vagy pedig két külön mutatvány.


A hidegre nem nagyon lehet fogni, mert eddig is hidegben volt, ráadásul most még enyhébb is volt az éjszaka, mint az elmúlt héten.


Józan paraszti eszem szerint a karbit kéne tisztítani és/vagy beállítani, illetve talán az automata szívató is ludas lehet. Ennél szofisztikáltabb ötlete van valakinek?


2020. jan. 20. 07:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt elfelejtettem, hogy önindítózik bőszen, szóval nem akku probléma. De lehet esetleg gyújtás.
2020. jan. 20. 07:33
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 200-as motor csinálta azt, hogy gázadásra megtorpant, le-lefulladt. Szelephézag beállítása után elmúlt a probléma.
2020. jan. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát szégyen szemre benzinből futottam ki, mint utólag kiderült. Mentségemre szóljon, úgy tűnik halott a szintjelzőm. Még mielőtt szétszedtem volna hirtelen felindulásból, körbenéztem a dolgokat és csont száraz volt a tankom, pedig a szintjelző még a piros sávhoz sem ért el, 30-40% körül mutatta. Töltöttem bele, nagy nehezen megszívta magát, aztán indult is gyönyörűen.


Ma is tanultunk valamit.

2020. jan. 20. 15:14
 4/4 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Örülök hogy megoldottad....

Pedig írtam volna hogy "mit érdemes megnézni".. én Tom és Jerry T szoktam, az felvidit...

Nekem köll soxor, mert olasz robogom van....

2020. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!