Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen "menő" autót vegyek?

Milyen "menő" autót vegyek?

Figyelt kérdés

Autóvásárlás előtt állok, viszont fogalmam sincs, hogy mit vegyek. Keveset fogom használni így benzineseket nézegettem, bár sokszor hallom, hogy ha néha van egy hosszabb út, akkor a dízel sem problémásabb.

A keret 3-3.5 millió forint.

Azért tettem idézőjelbe, hogy menő autót, mert az igazán menők bemennek a szalonba és vesznek egy olyat ami 20 milliótól indul. Ezt én sajnos nem tehetem meg, de ennyi pénzből se valami unalmas autót szeretnék venni.

Ami feltétel, hogy 2010 utáni legyen, minél fiatalabb annál jobb. Illetve ami még szempont, hogy túl kicsi autót nem szeretnék, tehát Smart, Yaris és társai kizárva.


Formára inkább a sedan, coupe és ferdehátú autók tetszenek, vagy max valami suv. Kombit semmiképp nem szeretnék.


Azért vagyok dilemmában, mert ennyi pénzből már lehetne jó, megbízható ám de unalmas autót venni, viszont én nem ilyet keresek.


Ami tetszene (csak hogy legyen mihez viszonyítani) az az Audi A5, viszont ennyiért a kínálat alsóbb fele van. Az Audi TT is tetszik formára, viszont ugyanez a problémám, mint az A5-tel.


Szóval szerintetek mit kéne venni, ami formára fiatalos, "menő", legfeljebb 10 éves és kijön 3-3.5 millióból?

Fogyasztás nem lényeg egyrészt, mert keveset megyek, másrészt ha jól sejtem bármit veszek valószínű kisebb motorral fogom, mert a nagyobb motorral szerelt változatok általában drágábbak.


Ti mit vennétek ennyiért ha a fenti szempontokat kell figyelembe venni?



2020. jan. 21. 17:33
1 2
 11/18 QQRIQ20 ***** válasza:
50%
Ennyi pénzért csak idősebb "menő autót" tudsz venni. Esetleg Lexus IS250 ami belefér a költségvetésesbe. Viszont idősebb autók között nagyobb a felhozatal.
2020. jan. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
51%
Miért hiszik azt az emberek,hogy csak az "új / fiatal" autók számítanak "menőnek"? Amikor meglátok egy 4 karikás avagy propelleres márkajelű autót amiben a 13.fuxos kétajtós szekrény ül,akkor elgondolkozom,hogy "tényleg ez a mai értékrend?,ez kell az embereknek?"Egy normális állapotban megtartott régi autót / autóst sokkal többre tartok mint a mai "menőnek" számító retkeket.Az én szememben a 2010 utáni autók vagy túl sterilek vagy a másik véglet az a bóvli kategória...annyi A5-6 audi / 7 bmw szaladgál az utakon,hogy minden útszakaszon legalább 1 szembejön..."ezt már láttam,nem újdonság,legalább egyedi lenne".Egy 80s évekbeli autó után mindig megfordulok ami nem az NDK / NSZK gyermeke...lehet azért mert azoknak volt stílusa,illetve a maga nemében eleganciája...mondhatnék példákat....de minek...téged csak a "menő" autók érdekelnek...jó lesz az a e46 vagy a lerógutt A8.....
2020. jan. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Menők a veterán autók is, sőt, nem is olcsók. A gond, hogy nekem egy napi használatos, biztonságos, üzembiztos és aránylag problémamentes autó kell. Ha tele lennék pénzzel biztosan lenne egy új megbízható autóm napi használatra és lenne pár darab élményautóm meg biztos lenne veteránom is. Viszont ettől a szinttől most nagyon messze vagyok. Napi használatra meg nem a legalkalmasabb egy 80-as évekbeli veterán. Ritka alkatrészek, gyakori szerviz, alacsony utasbiztonság. Ettől függetlenül persze szépek, és egy igényes darab biztosan menő is.


Az E46, meg a lerúgott A8, azért messze nem az, amit a kérdésemben leírtam. Sok E46-ot hülyegyerek autónak megvesznek 7-800 ezer forintért, a szervizt meg próbálják minél jobban elodázni. A kérdésemből látszik, hogy én nem ezt szeretném. Az pedig, hogy sok van Audikból engem nem riaszt el. Nem egyedi autót szeretnék (a megbízható új kisautó sem lenne egyedi) hanem olyat ami jól néz ki és használható is. Ami meg jól néz ki és elérhető áron van, abból értelemszerű, hogy sok szaladgál az utakon. Ha nagyon egyedi akarnék lenni, akkor megvennék egy itthon ritka amerikai autót pl Lincoln, aztán az biztos nem jön szembe minden utcasarkon. De nekem nem a különcködés a célom.

2020. jan. 22. 00:53
 14/18 anonim válasza:
75%

Semmiképp sem ülnék fel a szopórollerre egy tízéves némettel.

Nem dobálják ki a verdát ész nélkül.

Ódival vagánykodni csak itthon lehet. Alfából, Lanciából lehet jót kifogni,és öt tíz év múlva sem lesz ciki,mert nincs belőle annyi,hogy a nagymamám is tudja hanyas évjárat.

Mindenk megkövez,de ha tenplombajáró kocsi lesz:még a C300 is filléres megoldás,vagy egy Jag' .

Én nem vagyok sem régi szegény,sem újgazdag. Ha egy kicsit reprezentálni akarsz : háború utáni márkákat nyugodtan kihagyhatod amíg nem V8 és full króm.

2020. jan. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Alfából és Lanciából konkrét típust tudsz mondani?

A 2010 utáni Lancia Thema nagyon tetszene, viszont 3.5 milliótól indul a hazai szűkös kínálat, a jobbak inkább 4 felett vannak. Illetve úgy tudom ez a márka már megszűnt, nem tudom ez későbbi alkatrészvásárlás kapcsán mennyire lenne probléma.

Alfáról nagyon sok sztereotípia kering, hogy mennyire szervizigényesek, és inkább utánanézek a konkrét típusnak és eldöntöm az alapján mennyire szervizigényes, tehát nem zárkózom el a márka elől. A Giulia nagyon bejön formára, viszont árban kb duplája az én keretemnek. Ami beleférne talán, az a Giulietta de ez csak hátulról tetszik, elölről nekem túl kerek (ahogy például a Minik sem tetszenek épp ezért). Mito férne bele még, de az már túl kisautós és formára a Giuliettához hasonlít, már ami számomra a negatívumot illeti. A 147 és a 159 pedig szerintem elavult forma így, hogy a 2010-es évek elejéig gyártották őket.


Illetve, lehet én vagyok tájékozatlan az autók világában, de mit értesz háború utáni márkáknak? Sokat gondolkodtam mi lehet, de nem sikerült rájönni és tényleg kíváncsi vagyok.

2020. jan. 22. 02:32
 16/18 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Vegyél újabb Volkswagen Golfot VI vagy VII
2020. febr. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
49%
Egy jól megépített,rally kocka Lada, az menő.
2020. febr. 11. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
50%
Szia! Végül mit vettél? Most bukkantam a kérdésre, és kíváncsi vagyok. Egyébként én a VW Sciroccot ajánlottam volna.
2020. nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!