Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Iszok, cigizek szóval minden...

Iszok, cigizek szóval minden ami menő, avagy hogy vegyék észre a szülők, hogy már nem 7 éves vagyok?

Figyelt kérdés

17 éves korom óta iszok (17f, februárba 18), jobban (alkoholt), előtte is kostoltam már, de nem ittam..

16 éves korom, óta alkalmi cigis, vagyok, mostanában egyre inkább hajlok a cigis lét felé, néha jól esik, van amikor napokig se kell egy szál se, de van amikor minden nap 4-5-6-7szál is elmegy.

Lényeg mi lényeg, szoktam koncertekre járni havi 2-3 max, és ilyenkor mind a 2 dolog előkerül, vagy van olyan, hogy haverokkal összeülünk és akkor is egy jó pia mellett lazitunk, de elégé frusztrál, hogy a szüleim nem tudják, igy mindig várnom kell pár órát, hogy teljes mértékben józanul tudjak viselkedni illetve, ne érezzék rajtam, plussz néha itthon is jó lenne néhanapján ilyen módon is lazitani..

De nem tudok, mert van egy idősebb bátyám, és ő nem iszik, illetve, ha ivott is sose vették észre rajta , és mindig hozzá hasonlitanak, hogy hát a testvére se iszik, nemhogy ő..(nem nagyon rúgott, be illetve nem tudunk ilyenről)

(plussz a faterom nem tudom hányszor emlitette már, hogy 18 elmúlt, mikor az első felesét megitta(értem én, grat meg minden, de igy járt :P)

(szüleim cigiznek, isznak is) (Anyámról azt tudom, hogy tini korában a mamámtól lopkodott cigit)

Na, és ha faterommal, vagyunk akárhol, megkérdezik iszok-e, és rávágja egyből, hogy nem ő nem szokott ilyeneket inni, a cigiről nem is beszélve, szerintem kitérne a hitéből. illetve úgy becézget mintha 7 éves lennék, de komolyan, tiszta égő, de ez lenne a legkisebb problémám, csak megemlitettem.

Anyum forralt borral már kinált, ő nem szokta rávágni, de előtte, se ittam, meg nem is cigiztem..

(legfőképp azért zavar, mert hasonló, sőt fiatalabb korosztályba is simán elfogadott a környezetembe a fiatalabban ezek a dolgok.

Ez csak ilyen előzmény, illetve körülmény ismertetés volt.

Lényeg, hogy mostanában megfogalmazódott, bennem a kérdés, hogy jó lenne, ha tudnák illetve felnőttként kezelnének valamennyire. Nem várom el, hogy a faterom, anyum kináljon cigivel, piával, de azt igen, hogy hagyj döntsem el mit akarok, illetve, alkalmanként haverjaimmal akár nálunk ihassak némi alkoholt, illetve előttük is rá merjek gyújtani, és ne kelljen a lebukástól félnem. Azt azért hozzátenném nem titkolom, de nem emlitettem nekik ezeket a dolgokat soha, ők meg nem kérdeztek rá..

Voltam nem rég egy házibuliban a haverjaimnál, ittunk, cigiztünk és egyszerűen féltem, mi van, ha betoppan a faterom, azt látja a cigit a kezemben, meg a piát..

Mindegy is, de egy picit visszabüfent a vodka és, egy kicsit visszajött a cucc, szóval lehánytam magam mondhatni (egy 5-6 centis folt volt az egész, csak éppen az jött vissza amit lenyeltem..)

(egyébként tudom magam, kontrollálni, tudom, hol a határ, nem is keverem össze vissza a piákat..)

Na mindegy is, de haza hoztam a cuccomat táskában, volt nálam váltócucc abba mentem haza, be áztattam a lehányt ruáimat, de nem raktam még be mosógépbe, hanem kiraktam előbb száradni, (mert igy este nem akarom elinditani)

De hazudni, nem akarok anyumnak, hogy csak leöntöttem valamivel(bár mondhatnám azt is, mert már nem látszik, érződik).. De nem kéne, úgy szoronganom, ha elmondanám, hogy fogyasztottam alkoholt.., és arra gondoltam, elmondanám neki, egyúttal, hogy néhanapján cigizek is..

A faterommal még várnék


Most, hogy leirtam a történetet, jöhet(nek) a kérdések:

Szülők ti, mit gondoltok erről a történetről mit szolnátok, ha megtudnátok ezeket?, nálatok hogy volt a gyerekekkel? ez a dolog(hogy jöttetek rá, hogy beszéltétek meg a gyerekeitekkel), illetve a ti szüleitekkel, hogy volt ez?


Gyerekek(fiatalok)

Ti, hogy beszéltétek meg a szüleitekkel, ezt, ti emlittetétek, vagy ők hozták fel a témát?


Mit tennétek a helyemben?



Nem tudom mennyire értelmes, összefüggő, gyorsan irtam és késő van :D. Azért a lényeg remélem átjön.



2018. aug. 16. 23:02
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
91%

Ezt el se olvasom, a cím elég volt.

Ostoba vagy és kész.

2018. aug. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
90%
:D
2018. aug. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
92%

"minden ami menő, "

El se olvasom a többit, egy lúzer magát nagyfiúnak képzelő túlméretezett egoista óvodás vagy, akinek elkelne két atyai pofon.

Hadd világosítsalak fel, ha az eddigiek nem lennének elég érthetők: majd akkor felnőttként kezelnek, ha eltartod magad, takarodj dolgozni és a saját pénzed idd el. Ha anyádéknak ennyi eszük van, hogy erre adnak neked pénzt, meg is érdemlitek egymást.

2018. aug. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
94%
Ha azt gondolod, ezektől fognak téged felnőttként kezelni, akkor rohadtul nem vagy még felnőtt.
2018. aug. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
92%
Engem érdekelne, de nem tudnád zanzásítani?
2018. aug. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
94%

Gáz vagy. Nagyon.


16l

2018. aug. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

Clikbait cim, nem olvasod el igy jártál..

Ha elolvasod akkor tudni fogod miről van szó.

Csak gondoltam a KLIKBÉJT cim vonzza, majd a szülőket akik, féltik a gyereküket az ilyemkiktől, és kiváncsi vagyok a véleményükre, és a végén feltett kérdeseimnek a válaszára

Plussz a cimet még azzal tudom magyarázni, hogy a felnőttek mindig ezt hiszik, hogy a gyerek ezért-meg azért csinálja azt, mert menő, nem azért mert jól akarja érezni, magát meg kikapcsolódni, de ha még több ilyen komment jön, hogy el se olvasom, akkor azt le pontozással jutalmazom :c

2018. aug. 16. 23:14
 8/44 A kérdező kommentje:
NEM... arról beszélek, hogy ezektől leszek felnőtt, hanem kezeljenek ebben a témában felnőttként, ez két külön dolog.
2018. aug. 16. 23:15
 9/44 anonim ***** válasza:
87%

"Cigizek iszok és minden ami MENŐ ."

Kisfiam ! A cigi meg a pia sosem volt menő ! Ez csak a ti hülye jelenlegi felfogásotok.


20 éves szociális munkas hallgató vagyok egyébként. Szakmai gyakorlatom során több 13-14 éves kisgyereket kérdeztem miért cigizik , mert MENŐ. Azt hittem kitérek a hitemből esküszöm. Ciki ...nem menő és még a lányok sem fognak komolyan venni.

2018. aug. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
pár sorral lentebb jutnátok, talán megértenétek, de úgy látom, nem megy ez nektek :DD
2018. aug. 16. 23:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!