Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó akkumra ha rákötök...

Az autó akkumra ha rákötök egy másik ugyanolyan akkut bikakábellel miért kezd el irdatlanul melegedni és füstölni a kábel?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs lehetőségem kiszerelés nélkül töltőre rakni és csak ritkán kis távokra használom a kocsit. Ilyenkor télen gondoltam néha rátöltenék a nagyobb hidegekben.

#autóakkutöltés
2020. jan. 23. 18:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Vagy tök szar az aksid vagy fordítva kötöd össze. Két darab 12 voltos akkumulátort teljesen mindegy mekkora teljesítményű (egyik lehet 12V 5amperórás másik 12V 180 amperórás bármikor bármennyi időre nyugodtan összekötheted PÁRHUZAMOSAN!
2020. jan. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Akkumulátoros akku töltő létezik ?
2020. jan. 23. 22:07
 13/21 A kérdező kommentje:
vagy a bikakábelem gagyi.
2020. jan. 23. 22:14
 14/21 anonim ***** válasza:
40%
A bikakábeled gagyi. Húzd le a szigetelést a csipeszről, és látni fogod, hogy az ujjnyi vasfag kábel mennyi rezet tartalmaz. Olyan kábel kell, ami a tízes szerint szar.
2020. jan. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
9%

rudika, ne ugass bele amihez hülye vagy.

Ha akarod, 2x2,5-e MTK vezetékkel bebikázok neked egy autót, csak ahhoz 10 perc kell, nem 3-4.

Mivel 32 éve vezetek, és ennyi idő alatt évente legalább kétszer bikáztam valakit tök alap kábellel, ne magyarázd el nekem, hogy miért nem lehet így bikázni, mert lehet.

2020. jan. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Összességében javasolnám egy töltő beszerzését, ha van hová bedugni, és nem kötelező kiszedni az aksit hozzá.

Én sem szedem ki egy autóból, gépből sem.

De még a sarut sem, mert az sem kellemes ha mindent be kell újra állítani, meg ha a rádió kéri a kódot.

2020. jan. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Az akkut az áramerősség 10%-val lehet tölteni.(55 Ah 5.5 A)Én úgy tudom.
2020. jan. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

8-as, ezt ugye nem mondod komolyan? Minden nap inditsa be és járassa 15 percig.... Jó gyorsan elkopik akkor az a motor. Pláne ilyen hidegben. 15 perc alatt normális kenésig el sem jut alapjáraton az olaj. Nem véletlenül van az, hogy karbis autót 2-3 percig, injektorosat meg fél percig járassuk és utána lassú tempóba induljunk el, hogy minél hamarabb elérje az üzemi hőmérsékletet.


Azzal amit te javasolsz, azzal szanaszét koptatja a motort, hisz a hideginditások hatnak az egyik legkárosabban a motorra hosszú távon.

2020. jan. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 dirtboy ***** válasza:

17-es

Nem lehet hanem javasolt amennyiben töltővel töltöd.

2020. jan. 24. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nincs lehetőség bedugni mert a 6.emeleten lakok. Akkor marad a kiszerelgetés aztán az órabeállítgatások.
2020. jan. 24. 21:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!