Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bontóban mikor és miért...

Bontóban mikor és miért szokták bepréselni az autókat?

Figyelt kérdés

Van egy autóm nagyon rossz állapotban, kötődök hozzá de szeretnék újabbat. Első autóm egyébként.

Héten voltam szervizben árajánlatot kérni és nem érdemes megcsináltatni sajnos. Gazdasági totálkár. A küszöbök teljesen szét vannak rohadva és az alja is sajnos. (valami lemez) többe kerülne megcsináltatni a rohadást mint amennyibe került az egész autó használtan.

Megmondom őszintén azért szomorú vagyok.

És nem csak ez az egyedüli baja. Úgy néz ki mégsem fogom megcsináltatni.

Tavaly augusztusban intéztem rá “okosban” műszakit, szóval több mint másfél év van még rá a szervizben azt a tanácsot kaptam hogy addig használjam aztán bontassam el. Ők nem vállalják a javítást.


Apukám mesélte hogy neki volt egy régi opel omegája ami gátszakadásos lett és odaadta c.... embereknek bontásra és azt kérdezték tőle hogy mennyi benzin van benne mert be zúzzák majd és olyankor elvileg robban egyet.


Azt még elviselném hogy szétbontják a kocsimat másfél év múlva, és az elemei másik autókban mennek tovább de azt nem szeretném hogy bepréseljék. Belegondolni sem akarok.


Eleve mi értelme van a préselésnek? Akkor még azok az elemek, alkatrészek is használhatatlanná válnak amiket fel lehetne használni bontásra. Nem értem.


Valaki felvilágosítana erről?


23/L



2020. jan. 25. 10:48
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Mit kell bunkoskodni? Teljesen normalisan kerdeztem valamit.
2020. jan. 25. 11:39
 12/29 A kérdező kommentje:
utolso elottinek szantam
2020. jan. 25. 11:41
 13/29 anonim ***** válasza:

A képről nem derül ki mennyire van szétrohadva az alja.

Én annyit látok, hogy a sárvédő alján van egy kis rozsda.

Amúgy 2 küszöb nem a világ vége. Csak sajnos már a lakatosok nem nagyon vállalnak ilyet mert nem éri meg.

Nem lehet annyit elkérni érte mint amennyi munka van vele.

2020. jan. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Mi volt a bunkóság, Királylány?
2020. jan. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

ma 11:38

6 tulaja volt elottem, utolag tudtuk meg kb egy eve van nalam a kocsi Szlovak uton jol atvertek minket es hulyek voltunk tanulopenznek jo csak a gond az hogy elkezdtem kotodni a kocsihoz.


Nem en parkoltam vele igy, en tudok parkolni es vezetni is hanem a 6 tulaj kozul valamelyik.

2020. jan. 25. 11:43
 16/29 anonim ***** válasza:
Add el egyben, most még van rajta bőven műszaki.
2020. jan. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Meg gondolom :;
2020. jan. 25. 11:47
 18/29 anonim ***** válasza:
65%
Ott az A-oszlop alján az egy bentről kiért rohadás. Mire kiette magát a feszínre, megette az egész csomópontot. Kulcsfontosságú teherhordó elem, ha szétporladt, nincs megoldva azzal, hogy leborítjuk lemezzel, legitteljük, lefújjuk. Ha ez itt kiért a felszínre, akkor valószínűleg a többi helyen is ugyanennyire meg van rohadva, csak még nem látszik kívülről. Gazdaságosan ez nem javítható, viszont ha csak megtákolják, akkor lehet hogy egy kisebb balesetben is atomjaira hullik az autó, te meg ottmaradsz holtan a romok között.
2020. jan. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Szar ez ugy ahogy van... :/ akkor kellett volna gondolkoznunk es nem megvenni de sajnos ez mar keso banat.
2020. jan. 25. 11:51
 20/29 A kérdező kommentje:
Viszont 2. autonak mar biztos nem fogok szart venni, de ezt sajnos nagyon elrontottam.
2020. jan. 25. 11:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!