Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bontóban mikor és miért...

Bontóban mikor és miért szokták bepréselni az autókat?

Figyelt kérdés

Van egy autóm nagyon rossz állapotban, kötődök hozzá de szeretnék újabbat. Első autóm egyébként.

Héten voltam szervizben árajánlatot kérni és nem érdemes megcsináltatni sajnos. Gazdasági totálkár. A küszöbök teljesen szét vannak rohadva és az alja is sajnos. (valami lemez) többe kerülne megcsináltatni a rohadást mint amennyibe került az egész autó használtan.

Megmondom őszintén azért szomorú vagyok.

És nem csak ez az egyedüli baja. Úgy néz ki mégsem fogom megcsináltatni.

Tavaly augusztusban intéztem rá “okosban” műszakit, szóval több mint másfél év van még rá a szervizben azt a tanácsot kaptam hogy addig használjam aztán bontassam el. Ők nem vállalják a javítást.


Apukám mesélte hogy neki volt egy régi opel omegája ami gátszakadásos lett és odaadta c.... embereknek bontásra és azt kérdezték tőle hogy mennyi benzin van benne mert be zúzzák majd és olyankor elvileg robban egyet.


Azt még elviselném hogy szétbontják a kocsimat másfél év múlva, és az elemei másik autókban mennek tovább de azt nem szeretném hogy bepréseljék. Belegondolni sem akarok.


Eleve mi értelme van a préselésnek? Akkor még azok az elemek, alkatrészek is használhatatlanná válnak amiket fel lehetne használni bontásra. Nem értem.


Valaki felvilágosítana erről?


23/L



2020. jan. 25. 10:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Még most add el, talán kapsz érte 2 kilót.


Ha lejár a műszaki, akkor már semmit nem kapsz érte.

2020. jan. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Azt kene csak mindig nagyon elszomorit ez a tema
2020. jan. 25. 12:14
 23/29 Beviz Elek ***** válasza:

Ne szomorítson el.

Nekem is volt olyan autóm amit nagyon szerettem, de gazdaságtalan volt fenntartani, így meg kellett váljak tőle (bontóba vittem). Ez van, az élet megy tovább, lesz másik amelyiket szeretheted

2020. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Igen, megy majd tovabb... :)
2020. jan. 25. 13:19
 25/29 anonim ***** válasza:
0%
Szép szoknya :D
2020. jan. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Ne szomorítson el. Ha ez ilyen szülőktől örökölt autó lenne, amiben még gyerekként utaztál, akkor megérteném a kötődést. De ez az autó egy éve van nálad, ráadásul átvertek vele.

Én biztos megszabadulnék tőle, mert mindig arra emlékeztetne, hogy átvertek.

Ha 1 év alatt már "kötődsz" egy autóhoz, akkor az újhoz sem fog több kelleni.


Racionális érv, pedig továbbra sincs a javítás mellett.

2020. jan. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Hát ha a hetedik tulaja vagy, akkor nem hiszem, hogy annyira kötődnél hozzá. De jó sok pénzből meg lehet csinálni, te döntsd el, de szerintem érdemesebb eladni, vagy használni, amíg lejár a műszaki. Én is így vagyok amúgy, csak én fateromtól örököltem, csak ő használta. Úgyhogy nekem sokat jelent, emiatt elég sok irracionális döntést fogok meghozni:D Most kb. félmilliót ér a kocsi, hidrotőkéket cseréltetem majd 100 ezerért, vezérlést is kell, egy motorgenerál 500-600 ezer, meg még rengeteg dologra kell költeni, szerintem pár millióba simán benne lesz. De inkább erre költök, mint hogy vegyek egy használt kocsit, ami vagy jó lesz, vagy nem.
2020. jan. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Még gondolkozom, egyenlőre napi használatban van ingázok vele, alap dolgokat úgyis meg kell benne javittatni csapágy meg ékszíj mert jó ideje hangot adnak aztán a rozsdát majd meglátom.

Igazából tudom hogy buta vagyok de amiatt kötődök hozzá mert tavasszal vettük egesz pontosan marcius 12. és tavasszal kb. minden rendben volt körülöttem, aztan meg mar nem annyira (igy csalad, kapcsolat, meg ilyen teren ertem ezt) es a boldogsagra emlekeztet

2020. jan. 26. 09:51
 29/29 A kérdező kommentje:
De majd meglatom :)
2020. jan. 26. 09:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!