Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Népszavazás arról, hogy...

Népszavazás arról, hogy büntessék a dízel autók járatását?

Figyelt kérdés

Mikor megyek a vonathoz, az állomás előtt parkoló, várakozó autósok olyan füstöt eregetnek, hogy levegőt venni nem lehet. Olykor 10 perceken át. Mind tudjuk milyen egészségügyi kockázata van annak, ha ilyen intenzíven ki van téve az ember a dízelfüstnek. És mindez azért, mert mások kárára önző módon kényelmeskednek.

Ennyit nem lehet megtenni azért, hogy a többi ember véráramába ne kerüljenek pm2.5 részecskék, hogy ne roncsolódjon a tüdejük?


Washingtonban például 5 perc járatás után jár az 5000 dollár. Itthon is helyileg szabályozhatják például a társasházak is.


Szerintetek mi lenne a legjobb lépés? Népszavazás?



2020. jan. 25. 18:58
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
28%

"Azt szeretném egyszer felfogni, hogy mi a bús jó fene értelme van járatni egy sima személyautóként használt dízelt, ráadásul itthon."


Előbb próbáld meg a kérdést felfogni amire válaszolsz, talán segít.


"az állomás előtt parkoló, várakozó autósok olyan füstöt eregetnek"


Kimennek az emberek az állomásra családtagokat, ismerősöket felvenni és az üzemmeleg motort járatják, mert fűtenek.

2020. jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
50%
Azért ha -15 fok lenne érteném,de az ilyen 0 környéki fokokban nem hűl ki 3 perc alatt az utastér.
2020. jan. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
73%

A busznegállóban állva a jó ikarusaink füstje nem zavar esetleg? Valószínűleg azzal a két gázfröccsel amíg elindul a megállóból több pm-et ereget mint 100 átlagos diesel ugyanannyi idő alatt.


Az utcán sétálva a városban is hasonló mennyiséget szívsz be vagy még többet. És miért? Mert ott meg folyamatossan mennek el melletted minden irányból a járművek, ha szerencséd van még néhány buszt is kifogsz.


Egyenletes alapjáraton járatáskor kevesebb szennyező anyagot bocsájtanak ki, mint amikor 5 percenkét 2-3 perce vissza indítják a kocsit, mert kihűlt az utastér.


Alapvetően minden embernek/családnak meg a választás lehetősége, hogy hol akar majd élni a keretein bellül. És ami biztos egy városi lakás árából biztosan lehet venni vidéken házat. Én utóbbit választottam, de hidegbe ha várakozok járatom az autót!


Egyéb: a turbó benzines modern motorok is kormolnak! Csak ezeket nem mérik!

2020. jan. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
8%

"Előbb próbáld meg a kérdést felfogni amire válaszolsz, talán segít."


Nem a konkrét kérdésre válaszoltam, bár ezt te is tudod, szóval fingom sincs minek álltál belém.


"Kimennek az emberek az állomásra családtagokat, ismerősöket felvenni és az üzemmeleg motort járatják, mert fűtenek."


Mi a reteknek? Azt ne mondd, hogy pár perc alatt kihúl az autó.


"Egyéb: a turbó benzines modern motorok is kormolnak! Csak ezeket nem mérik!"


De, mérik ezeknél is.

2020. jan. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
63%
Én akkor szoktam járatni a benzines kocsimat, ha közvetlenül felkelés után kell várni 5-10 percet a kocsiban. Tudom, hogy nem tesz jót neki, de nem szeretnék megfagyni, még járó motorral is sok idő után fúj meleget. De csak akkor csinálom ezt, ha 5 fok alatt van a hőmérséklet, meg ha már remegek a télikabátban. Mifelénk amúgy nagyon elterjedt, hogy összegyűlik 3-4 menő csávó a parkolóban, beállnak egymás mellé, felkapcsolják az összes világítást, kiszállnak a kocsiból és beszélgetnek, miközben jár a motort, ezt csinálják fél-1 órán keresztül. Na ennek az értelmére még én se jöttem rá.
2020. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
Büntit mindenre az a megoldás ugye?
2020. jan. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

Természetesen lehetne egy pár hónapos edukációs időszak mielőtt életbe lép a dolog. De szerintem többet nem lehet várni, mert emberi egészséggel játszunk.


Azokra a hozzászólásokra pedig nem tudom mit kellene reagálni, akik szerint a dízel autók nem károsak. Ez valóságferdítés.


„De persze nem ők szagolják a saját bűzüket, mert ablak fenn, belsőkeringetés.”


Sajnos ők is:/ A Levegő Munkacsoport végzett méréseket utastérben meglehetősen modern eszközzel. Elkeserítő az eredmény.


[link]

2020. jan. 26. 00:26
 18/42 anonim ***** válasza:
77%

Engem meg a cigiző prolik idegesítenek akik a pofámba pöfékelnek. Őket sem tiltják.


Két ütemű Trabiknál is ez volt a para, aztán kikoptak, mondjuk egy tdi nem fog, amíg van műszaki addig megy.. mondjuk ez a baj, hogy régen tartós járgányokat csináltak, de mára tanultak.

2020. jan. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
48%
A Lebegő Mókacsoportot ne hozd már ide. dilettáns idióták mind.
2020. jan. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
Valószínűleg többet tettek már a környezetért, mint te:D
2020. jan. 26. 01:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!