Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora a szaggatott vonal...

Mekkora a szaggatott vonal mérete?

Figyelt kérdés
Lakott területen kívül. Milyen hosszúak a fehér csíkok és köztük mekkora a hézag? Van erre valami szabványos méret?

2020. jan. 26. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Google első találat...


[link]

2020. jan. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Nekem ezt az oldalt nem töltötte be 10 perce. Most is fél percig gondolkodott míg megjelent valami.

És ez igaz is minden lakott területen kívüli útra? Lehet olyan, hogy kb. 35%-os eltérés van az itt megadott méretek és a valóságos méretek között?

2020. jan. 26. 11:11
 3/5 anonim ***** válasza:

igaznak kellene lennie

35% az sok. nem lehet, hogy átfestés volt és arrébb kerültek a vonala, de a régi is látszik?

2020. jan. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha figyelmesen elolvasod függ az út jellegétől is, hogy milyennek kell lennie. Te mérőszalaggal rohangász az út közepén vagy honnan tudod, hogy 35% az eltérés? Van utcaképed?
2020. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Onnan jött, hogy facebook-on küldtek nekem egy videót, amit közúton rögzítettek és az autó sebességmérő órája 120-at mutatott. Ez az autó előtt pedig haladt egy kamionos, normál rakománnyal. A videót készítő személy meg teljesen ki volt akadva, hogy miért megy ennyivel a kamionos, mindenkit meg fog ölni a gyorshajtásával, stb. Ennél a videónál akartam kiszámolni a pontos(abb) sebességét az autónak (és a kamionnak, mert közel állandó követési távolsággal haladt mögötte), és 89 km/h jött ki. Ami kb. 35%-os eltérés az óra szerinti 120-hoz képest. A régi felfestés nem látszódott. Csak most nem tudom, hogy a felfestés mérete nem stimmelt-e, vagy az autó órája csal ennyire.

Utcaképen nincs, mert nem tudom hol rögzítették.

2020. jan. 26. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!