Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A "várakozási tilalmat jelző...

A "várakozási tilalmat jelző vonal" (az úttest szélén, vagy a járda szegélyén lévő sárga szaggatott vonal) jelzőtábla hiányában is tilos-e az ilyen helyen várakozni?

Figyelt kérdés
Korábban volt várakozni tilos jelzőtábla, de eltávolították, a szaggatott vonal viszont maradt. Kérdésem az, hogy az útburkolati jel így is érvényben marad-e. Az adott helyen történő várakozás egyébként nem ütközik a KRESZ-ben felsorolt várakozási tilalmak egyikébe sem, csak tábla tiltotta korábban.
2010. máj. 11. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
nem értem, milyen csíkokra gondolsz..talán arra, amelyiket még érinteni sem szabad? nem biztos, akkor bocs.
2010. máj. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A KRESZ 18.§ 1.bek. n. pontjában lévő "várakozási tilalmat jelző vonal" -ra gondoltam amely a várakozási tilalom határát jelöli. (Várakozni tilos táblával együtt alkalmazzák és addig a távolságig tilos a várakozás ameddig a szaggatott vonal fel van festve.)
2010. máj. 11. 16:37
 3/8 anonim ***** válasza:
A válasz természetesen igen.
2010. máj. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ja, bocsi:D akkor szerintem lehet, de ha van más hely is, akkor inkább oda állj, lehet, csak a nem idén barnultak lopták el a táblát a fém miatt..:D
2010. máj. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát nekem nem teljesen egyértelmű, mivel a KRESZ így fogalmaz "jogszabály rendelkezéséből vagy jelzőtábla jelzéséből folyó - várakozási tilalomra hívja fel a figyelmet" . És mint írtam tábla már nincs és a várakozás egyéb a KRESZ-ben leírt tilalom sem áll fenn.
2010. máj. 11. 17:03
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja, és nem a svédek vitték el a táblát, hanem az önkormányzat szedte be. Gondolom a felfestést már nem volt kedvük lekaparni.
2010. máj. 11. 17:05
 7/8 anonim ***** válasza:

A várakozási tilalmat jelző vonal nevét a jogszabály definiálja, így a várakozás tilalma a jogszabály erejénél fogva beáll.

A KRESZ nem rendelkezik arról, hogy tábla hiányában az útburkolati jelet NEM KELL figyelembe venni. Az önkormányzat távolíttassa el az útburkolati jelet is, és akkor nem lesz gond belőle. Így pedig bírságolhatnak!

2010. máj. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A jogszabály amit idéztél együttesen amlíti a tábla és a vonal által jelzett tilalmat. A tábla jelzi a tilalmat és a vonal a tilalom hatáját. Ha nincs tábla a vonal érvényét veszti. Nincs értelme.

Valamint említetted, hogy a hivatal eltávolította a táblát. Ha ez tény, akkor nincs egyáltalán a festett jelzésnak hatálya.

2010. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!