Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téves autópálya matrica...

Téves autópálya matrica bírság, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Küldtek ma egy levelet amin az van, hogy pesten jártam az M-6os autópályán matrica nélkül. A helyzet csak az, hogy baromira nem jártam pesten vagy már 1 éve és kérjék hogy fizessek be 14000 ft-ot.

Mi ilyenkor a teendő?

Kép persze nincs mellékelve, ennyi erővel átverés is lehetne ez a levél, de ajánlott volt és valósnak tűnik. Ilyenkor ezt nem nézi át senki? De komolyan.


2020. jan. 28. 17:37
 1/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Menj be oda, ahonnan küldték és reklamálj...
2020. jan. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az lesz, csak kíváncsi vagyok másnak is vannak-e ilyen tapasztalatai
2020. jan. 28. 17:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak,bőven. Nemzeti útdíjhoz menj be,nagyon készségesek. Januártól van valami új rendszerük,ami néha tévesen vagy késve küld infókat nekik.

Múlthéten kaptam én is 3 bírságot abból az időből,amikor már régen volt matrica a kocsin.. bemutattam a papírokat amiket kaptam tavaly róla,és elfogadták.

Illetve kaptam a már eladott autómra is bírságot matrica hiánya miatt,bevittem az adásvételit,és azt is rögzítették a rendszerben. Bosszantó,hogy ennyire nem kommunikálnak egymással a cégek az országban,de ezvan.

2020. jan. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, a választ!
2020. jan. 28. 18:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Felhívni is elég őket szerintem. Én Pest megyében élek és 1x kaptam egy 10 000-es csekket a miskolci rendőrkapitányságról, mert Miskolcon tilosban parkoltam szerintük. Csak a helyzet az volt, hogy Miskolcnak a közelében sem jártam. Felhívtam a levélben megadott telefonszámot. Akkor rögtön a nő visszanézte a felvételeket és kiderült elnézték a rendszamot. Aki tilosban parkolt egy LYP rendszámú Suzuki volt, nekem meg LXP rendszámú Fiatom volt akkor. A számok egyeztek, csak ők X-nek nézték az Y-t. Azonnal elnézést is kértek és utána jött a hivatalos levél is.
2020. jan. 29. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az igen! :D Biztos a kollegina melleivel voltak elfoglalva.
2020. jan. 29. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!