Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a sósavas...

Mi a véleményetek a sósavas alufelni tisztításról?

Figyelt kérdés
Sósavval alufelnit amin ráadásul rajta vannak a gumik?
2020. febr. 1. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Első baromra ne figyelj,annak az agyában is elég gáz képződött már.


Szoktak igen,higításban,azonnali öblítéssel.

Gumit nem bántja.

2020. febr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vannak kitalálva direkt erre való tisztítószerek. Én inkább ilyet használok, minthogy kísérletezzek. Gyönyörű szépen lehozza a ráégett fékport is.

Elméletileg ha ép a fényezés az alufelnin, akkor az ellenáll a híg sósavnak. De elég ha csak egy kis karc is van rajta valahol és tud csúnya dolgokat művelni, amit nem is biztos hogy azonnal észreveszel.

De én csak egy hülye vegyész vagyok, aki úgysem ért hozzá...

2020. febr. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogyne.Itt mindenki vegyész,vagy éppen gépészmérnök-ha a helyzet úgy kívánja

Majd kiderül hogy voltaképp semmihez nem ért...

2020. febr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Hogyne..." ELTE vegyész szakon végeztem 2007-ben. HPLC-vel foglalkoztam a diplomamunkám alatt. (Több publikációm is megjelent a témában, ha kéred, privátban be is tudom linkelni a nevemmel együtt.) Azóta leginkább műszeres környezetanalitikával, imisszióméréssel és vízanalitikával foglalkoztam (ICP-OES, GF/FL-AAS, spektrofotometria (pl Thermo Gallery Plus), IC, stb... ). Kéred a diplomám sorszámát, esetleg szekenneljem is be neked?!

Egyébként meg azt hiszel amit akarsz, tulajdonképpen semmi közöd hozzá!

2020. febr. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!