Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alufelni agyátmérő mennyivel...

Alufelni agyátmérő mennyivel térhet el?

Figyelt kérdés

Sziasztok, női kérdező vagyok :) AUdi A3-ra szeretnék alufelnit vásárolni. Mivel semennyire nem értek a témához, megkerestem a gumisomat, aki megadta a felni adatait.


6,5x16 5x112 ET 50, agyátmérő 57. Azt mondta, az ET-nek nem muszáj 50-nek lennie, 38-tól 50ig bármi jó, viszont az agyátmérőre nem mondott semmit. Nagyon keveset találok 57-es mérettel, viszont olvastam, hogy valamennyit eltérhet az is. Mennyi az annyi? :) Köszönöm szépen!



2020. jan. 23. 07:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Annak pedig stimmelnie kell, hiszen teherhordó elem.
2020. jan. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 D. Brasco ***** válasza:
Semennyivel nem térhet el vagy ha igen akkor csak nagyobb lehet,mert akkor lehet bele ugynevezett tehermentesito gyűrűt rakni amivel viszont mar fel lehet szerelni
2020. jan. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Beviz Elek ***** válasza:

Az agyátmérő ne legyen kisebb mint 57. Ha nagyobb, akkor kelleni fog központosító/tehermentesítő gyűrű, ez 6-8ezer a 4 kerékre.

Én az ET-re nem gondolom hogy 38 lenne a határ, bár az tény hogy elég szépen kint vannak gyàrilag is a kerekek, tehát nagyon kicsi nem lehet.

Ha gumit is veszel és szeretnél nagyobb kerekeket, akkor 7-7,5x17 felé is nézelődhetsz, de akkor már egy ET45-höz elég közeli méret kellene.

Használtat veszel, vásárlás előtt fel tudod rakni egy tesztkörre?

Mikor évjárat a kocsi?

2020. jan. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2006-os az autó, újakat néztem, nem gyárit. Ez pl nagyon szimpi, és az agyméret is jó. [link]


46-os ET akkor jó lehet, ugye?

2020. jan. 23. 08:07
 5/7 Beviz Elek ***** válasza:

Ne haragudj, de ez élőben nagyon csúnya lenne az autón.

8P-re inkább 17-est kellene venni, JR, Rota, valamilyen hajlított küllős/konkáv mutatna jól.


Ennél még egy gyári 17-es is sokkal jobb.

2020. jan. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék 17-est, nemrég vettem meg az új szett gumit, így ezekkel a méretekkel keresnék, viszont nem sokat találok, inkább csak ilyen egyszerűeket.
2020. jan. 23. 09:45
 7/7 anonim ***** válasza:

16"-ban minden csúnya lesz, mert a mutatós felni körül vastag lesz a gumi.

De kérdésre válaszolva, agyátmérő kisebb nem lehet, mert akkor nem lehet felrakni, nagyobb igen, akkor tehermentesítő gyűrű kell hozzá. (Mielőtt átvágnának, ha 1000 Ft/db áron adják, akkor már sokba került)

2020. jan. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!