Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik környezet szennyezőbb...

Krómgyűrű kérdése:

Melyik környezet szennyezőbb motor?

Figyelt kérdés

Ha veszünk két azonos lökettérfogatú motort, de az egyik egy Diesel típusú, a másik pedig 2 ütemű Otto-motoros benzinmotor, akkor melyik minősűl környezet szennyezőbbnek?

Csak furdal a kíváncsiság és régóta agyalok ezen a témán:).



2020. febr. 6. 06:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Biztos jönnek majd ide akik azt irják hogy a dizel.

Ez csak olyan nép butitás a egész.

Autó vásárláskor senkit nem érdekel ez, mindenki olyat vesz ami külsőleg tetszik és megtudja fizetni.

2020. febr. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
Én vagyok annyira idős, hogy átéltem a kétütemű korszakot, volt, hogy szinte alig láttam az előttem levő kocsit a füsttől. A mai modern dieselek azokhoz képest minimálisan környezetszennyezők.
2020. febr. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is a kétütemű a rosszabb.
2020. febr. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Kétütemű, mert ott gyakorlatilag motor kenőolajat is elégeted.
2020. febr. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Elég nehéz erre tényleges választ adni, tekintve hogy a füst összetétele is teljesen eltérő. Na meg az sem mindegy, hogy honnan közelítjük meg, ami az emberre nézve leginkább káros, vagy épp a környezetet jobban károsítja, esetleg ózonréteget csak. és így tovább.
2020. febr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
kétütemű, de nem jó a kérdés mert azokat már nem gyártanak, a dízeleknél meg azóta sok környezetkímélő megoldás született. (egr, dpf, de még a turbó is segít)
2020. febr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%
Ha nem egy ijektor és/vagy turbóhibás ezer éves kopott dízelmotort nézünk, hanem egy mostani jól karbantartott Euro6-ost, DPF-fel, SCR-rel (és ezek nincsenek kibelezve belőle), akkor szerintem nem kérdés.
2020. febr. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%
Szennyez rendesen mindkettő, de az ember számára nem túl káros módon. Azt az apróságot mindenki elfelejtette, hogy a dízelmotorok fele annyi CO2őt bocsátanak ki, mint a benzinmotor.
2020. febr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A CO2 az amit a növények feldolgoznak. a dízelból jön ki ezen kívül még 76 féle rákkeltő anyag.


A kérdező amúgy nem egy 45 éves 2 üteműt akar összehasonlítani egy modern agyonszűrőzött kihegyezett turbodízellel, hanem korabeli motorokat, tehát ugyanúgy a 45 éves szívódízellel szeretné összevetni szerintem.

2020. febr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
30%
A benzinesből pedig 74 féle rákkeltő anyag. Na bumm.
2020. febr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!