Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől eshet le a feszültség...

Mitől eshet le a feszültség 0.11V-ra egy autóakkuban kb.8 óra alatt?

Figyelt kérdés

Mi történhetett? Valaki azt mondta nekem, hogy valami biztos leszívta, mert olyat még nem látott szinte soha, hogy mind az összes cella egyszerre menjen tönkre.

Reggel leraktam az autót, mire visszamentem hozzá addigra teljesen halott volt, meg se moccant és 0.11 Voltot mutatott a multiméter.

Ha az elülső fényszórókat valaki égvehagyja azok letudnak ennyi idő alatt szívni egy 60Ah-s akkut?


2020. febr. 6. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
8 ora alatt? Mint a huzat. 2x55W, 12V-on az majdnem 10A, par ora alatt biztosan lemeriti az akkut.
2020. febr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

8 óra alatt bőven leszívja a világítás ha rajta felejtetted véletlen...


elsők mellett még ott vannak a hátsók is :) az is vagy 20-50 watt plusszban, simán összejön a 10+A

2020. febr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a világítás rajta maradt akkor simán leszívja. Viszont ha ennyire le van merülve az akku akkor a visszatöltés előtt hagyd pihenni pár órát és minimum 6-7 volt legyen benne mire töltőre teszed. A modernebb töltők amiben van töltésvezérlő nem is fogja engedni a töltést maximum csepptöltéssel egy ideig. Ha azzal sem akkor lehet kuka az akku. Indító akkumulátornak nem tesz jót ha csutkára le van merítve, 1-2 alkalmat ki kell bírnia de ha 10 volt alá esik a kapocsfeszültsége az már a halálát idézi elő. Én felkészülnék egy másik akku vásárlására biztonság kedvéért.
2020. febr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!