Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kérdésem, volt-e valaki...

Kérdésem, volt-e valaki hasonló helyzetben, ha igen, elmúlt-e a félelme?

Figyelt kérdés
12 éve van jogsim, sose vezettem, mert félek, nagyon, jobban, mint más a fogorvostól vagy a póktól. Most olyan életszakaszban vagyok, hogy jól jönne, ha vezetnék. Gondoltam, veszek órákat, adok esélyt magamnak.

2020. febr. 8. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem téged nem kéne forgalomba engedni. Sajnos túl sok ember kap jogosítvényt, nagyon sokaknak egyáltalán nem kellene
2020. febr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mitől félsz pontosan? Akkor is félsz, amikor más vezet? Tömegközlekedéssel hogy állsz? Van más dolog, amitől félsz, amitől szorongás érzése jön rád? Így látatlanba nehéz megmondani. Az is lehet, hogy csak egy pici gyakorlásra van szükséged, de az is lehet, hogy pszichológushoz kéne fordulnod, akivel közösen oldani tudjátok ezt a szorongást. Ilyen kevés infó alapján nehéz pontosan válaszolni.
2020. febr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kutyaharapást szőrével, apránként kezd el, lehetőleg ne dobd be magad egyből a mélyvízbe.

Persze, az elején mindenki izgul, kivétel nélkül.

Amúgy nem a kezdő sofőrök okozzák a baleseteket, akik izgulnak, leginkább a felelőtlen idióták, akik hajtják az adrenalint.

2020. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem félek sem tömegközlekedésen, sem ha más vezet. Attól félek, hogy valakit elütök. Vagy hogy balesetet okozok. Hogy a fék helyett gázt nyomok, ilyenek ... Igazából utálok többfelé figyelni, csak egy dologra tudok koncentrálni (pedig nő vagyok :)), és vezetésnél azért egynél több dologra kell :).
2020. febr. 8. 18:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Jaaa, okés, akkor valóban felesleges a pszichológus :) Gyakorlásra volna szükséged, szép fokozatosan fel kéne építeni a vezetéshez szükséges izommemóriát, hogy reflexből menjenek az alapok. Közben apránként magabiztosságot is kialakítanál.
2020. febr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Akkor talán nem reménytelen! Sok kommentet olvasok itt (más kérdéseknél), ahol a félelme miatt az illetőnek inkább nem tanácsolják a vezetést. Anno mikor tanultam, emlékszem, féltem, nem volt élmény, de mikor szólt a zene, érdekes, akkor valahogy jobban tudtam vezetni. Az is a baj, hogy 158 cm vagyok, a kormány a gyomromban, de a pedálokat így sem érem el kényelmesen, ez is idegesített mindig. Totál ki kellett nyújtanom a lábam, itt kezdődtek a problémáim....
2020. febr. 8. 18:37
 7/10 anonim ***** válasza:

159 cm vagyok, sőt, rosszabb a helyzetem, az alsó lábszáram olyan rövid, mint egy 140 cmes embernek... egyszerűen olyan kocsit vezetek/veszek csak, amiben kényelmesen elérem a pedálokat, vannak ilyenek, bár nem egyszerű olyat választani, hogy ki is lássak—> szóval ezt a részét biztosan meg lehet oldani (pl VW Polo, Kia Picanto, Suzuki Ignis, Skoda Rapid ezek nagyon kényelmesen vezethetőek

újabb fajta Opel Astra, Opel Corsa, Kia Rio, Peugeot Partner, újabb fajta Skoda Fabia, ezek szintén jók, nem annyira kényelmesek, de jól vezethető

Elmegy: Fiat Punto

Ami biztos felejtős: régi Yaris, régebbi Astra, régi Fabia, BMW X3, sőt BMW szerintem úgy általában, de csak X3 ban ültem, Peugeot 307

Amúgy általában a 6-8utas vezetőülessel szerelt kocsikban könnyebb beállítani kényelmesen az ülést, de pl a Picantoban 4utas ülésem van és egy álom vezetni


A félelem más kérdés, egyrészt vegyél órákat újra, másrészt menj el egy vezetéstechnikai tréningre—- ha ezek után is félsz, akkor viszont, kérlek felejtsd el, hogy vezess!

2020. febr. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én 160 cm vagyok és Toyota Yarisom van, 2006-os. Nekem nagyon kényelmes, úgy hogy legelőre állítottam az ülést. Talán az egyetlen ami zavaró, hogy amikor a szemembe süt a nap, hiába hajtom le a napellenzőt, nem sokat számít.


Én sosem féltem a vezetéstől, nagyon szeretek vezetni. Egyedül a vizsgától féltem, de attól nagyon. Ha 12 éve nem vezettél akkor mindenképp vegyél órákat, szerintem bele lehet jönni. Én az első pillanattól kezdve vezettem, amikor megszereztem a jogsit, de anyukám 30 évig nem vezetett, most meg szinte minden nap. 2 balesetem volt, a második után amikor először vezettem kicsit féltem, de most már egyáltalán nem.

2020. febr. 9. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Régi Yaris-on tanultam .. lehet, ez volt a baj? :)

Köszi az autótippeket!

Nekem amúgy mindig is ördögtől való volt a vezetés, gyerekkoromban sem volt autónk, fényévente egyszer láttam apám vezetni ....

2020. febr. 9. 18:10
 10/10 anonim válasza:
Próbálj városon kívűl kicsit autózni, majd fokozatosan menj be a forgalomba
2020. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!