Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jellemzoen, melyik uton tudom...

Jellemzoen, melyik uton tudom a gyari hangrendszert feljavitani az autóban?

Figyelt kérdés
Szoval, van egy atlagos auto gyari zene-bona fejegyseggel es gyari hangszórókkal. Eleg gyenge a hangminoseg. Ha kicserélem a fejegyseget, akkor varhatoan fejlodik a hangminoseg, vagy inkabb a hangszorokat kellene kicserelni? Persze tudom, leginkabb mindkettot, de veges a penzkeret es a fejegyseget egyszerubbnek tunik kicserelni...

2020. febr. 10. 19:09
 1/5 Beviz Elek ***** válasza:

A fejegységet egyszerűbbnek tűnik cserélni, de nem mindig az, autófüggő.


A zene fejlesztés nem olyan egyszerű dolog, olcsón nagy változást nem fogsz elérni.


Fejegység: sokat tud számítani, hangminőségre nekem a Pioneer jött be, de ha nem akarsz mást is fejleszteni a rendszerben, akkor Sonyt vennék mert a beépített erősítő nagyon jó, jobb mélyet tud adni.

Hangszóró: ha nem túl gatya a gyàri, akkor a néhányezres hangszóróktól sok változást ne várj. 30e/pártól vannak igazán jók, de ezekhez már erősítő kellene.

Mélyláda: nagyon sokat dob, de kell RCA-s fejegység, erősítő, làda

Ajtó zajcsillapítás: ár-érték arányban nagyon jó fejlesztés (occó, kínai anyagokat használva)


Kezdésnek vennék egy másik fejegységet 30ezer környékén. Jó minőségű zenéket kell beszerezni, jó minőségben pendrive-ra másolni/CD-te írni.

2020. febr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fejegység. Hangszóró csere már problémásabb, a gyári a pici teljesítményre van optimalizálva, az utólagosak így halkabbak lehetnek.
2020. febr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha olcsón akarsz elindulni, vegyél 5e ft-ért hangcsillapító anygagot (bitumenes lemez) és béleld ki a csomagtartót (ez 1-2 óra és akárki meg tudja csinálni).

Folytasd a hátsó ülés alatt, és ha bátrabb vagy, kapd le az ajtókárpitokat és a lemezre és tegyél (ez már munkásabb egy kicsit, de az anyagköltség kb. ugyanaz).

Ennél többet házilag már macerás, de ha ennyit megcsinálsz, bármi van most az autóban, kétszer olyan jól fog szólni.

Utána jöhet a fejegység csere, ill. ha keret van rá tegyél be mélynyomót - nem kell valami koporsó méretű gettóblaszterre gondolni a csomagtartóban, vannak nagyon szolid, első ülés alá rakható cuccok, amit nem azért csináltak, hogy levigye a fejed, hanem hogy szépen szóljon. Én ezek után gondolkodnék hangszóró cserén.

2020. febr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 5000Ft-ból vesz 3 db lapot, azt annyi... Csak a 2 ajtót 15-20 kiszigetelni.

Azok az ülés alatti mélynyomók tényleg nem hangosak, de legalább egyáltalán nem is minőség.

2020. febr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4-es, 7e ft-ért pl. ebből kapsz 1m2-t:

[link]

és ennyi már elég 4 ajtóra, sőt a sima bitumenes is teljesen jó , ami olcsóbb is (van ahol a 11mm nem is fér el). Tudom, hogy az STP-nek meg a Dynamat-nak jobb a marketingje, meg menő videóik vannak a youtube-on, de hidd el ezek is pont olyan jól csillapítanak, dolgoztam már mindegyikkel. Ezekkel a márkás cuccokkal kicsit könnyebb dolgozni, de annyival messze nem jobbak, mint amennyivel többe kerülnek.

2020. febr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!