Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki ignisről kinek mi a...

Suzuki ignisről kinek mi a véleménye, tapasztalata?

Figyelt kérdés
2020. febr. 10. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Melyik generációról?

Rokonnak van 2005-ös, 125.000 km van benne.

Rövid távon, A-ból B-be autónak való.

Olcsó műanyagok, vékony lemezek, gyenge fék, akadós váltó, kellemetlen kuplung, 90 felett hatalmas szél és motorzaj, magas fogyasztás. Cserébe a motor megbízható, el is lehet férni benne, és egész jól is megy az 1.5-ös motorral.

2020. febr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez a komment eleg fals...


Az 1.3 es az 1.5 ugyanugy megy 100 kmh sebessegig.

A fogyasztasa 6-6.5 liter


A fekeket tekintve blokkolnak a kerekek ha erosebben ralepek....



A muanyagok teny, hogy kopogosak, bar en nem szoktam nezbi, inkabb az utat, se nem kopogtatom

2020. febr. 10. 20:57
 3/11 A kérdező kommentje:

Kellemetlen kuplung?


Hat ez meg mit jelentsen?


Hogy lehet kellemetlen? Erdekes, fejtsd ki


A valto valoban akados lehet, ha eddig meg nem csereltek benne olajat a valtoban.

Amugy az enyeme olajcsere utan most olyan mint a vaj

2020. febr. 10. 20:58
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Fals? Én csak rövidtávú tapasztalataim írtam le egy rokon autójáról amit többször kénytelen voltam vezetni.

A kuplung úgy kellemetlen hogy a fogáspontig könnyű, majd megakad és keményebb lesz.

Teljesen mindegy mit írok, aki szerint ez az “AUTÓ”, úgyis leszól/lepontoz. Egy első generációs Swiftből átülve tényleg jónak tűnik.

Ennyi, ez az én véleményem, tapasztalatom.

2020. febr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Figyelj barátom, ha te mindent tudsz, és mindent jobban tudsz, akkor minek kérdezel?

Az első leírta a véleményét. Neked ezt a véleményt (ami egyébként tény volt, mert az Ignis olyan) nem igazán van jogod falsként beállítani.


A váltó az olajcserétől nem lesz olyan mint a vaj. A váltóbovdenek szeretnek idővel szorulni, egy nagyobb fecskendő műszerolaj, egy hosszű tű, és némi türelem csodát tud tenni vele.

A kuplung tényleg fertelmes, de meg lehet szokni. Kemény, és nagyon kicsi a fogáspont környékén az a tartomány, ahol játszani lehet vele, de ismétlem, megszokható.


Az 1.5 jobban megy 100 alatt is, nem ugyanúgy megy mint az 1.3. A fogyasztás pedig a mesében 6-6.5 vagy vidéken, ahol nincs dugó, jelzőlámpa, és országúton sem mész 80 fölé.

VÁrosban 7.5-8, télen belekarcol a 9-be is.

Ha blokkol a kereked, akkor az csak azt jelenti hogy nincs ABS-ed, és szar gumid van. A fék nagyon gyenge. Mármint úgy gyenge, hogy alulméretezett, nagyon hamar elmelegszik.

Egyszer kellett pályán vészfékezéssel megállnom 160-ról (GPS-szerint ennyi), pár másodperc alatt elmelegedett, érezhetően csökkent a fékhatás, mire meg kellett állni nem hogy nem blokkolt, hanem épp hogy nem szálltam bele a torlódás végén álló seggébe.

A tartós motor bizonyára igaz, és csak nekem nem volt szerencsém, mert 160 000 környékén motorcserés lett, igaz, a szerviz ajánlotta fel egy elrontott hengerfejezés helyett. A váltó nagyon gyatra, a csapágyakat előbb-utóbb mindenkinek cseréltetni kell benne.

Egyébként kedvelem, mert egy olcsón fenntartható igásló, faék egyszerű, otthon is szerelhető elég sok minden.


Kb 150.000-t mentem vele, az összes tankolást feljegyeztem, az írt fogyasztási adatok valósak.

2020. febr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ertem.

En videken hasznalom, lampa nelkuli varosban es orszaguton. es 6 valamennyit eszik

2020. febr. 11. 06:35
 7/11 anonim ***** válasza:
jó kocsi, míg elő nem jönnek a típushibák.100 E5 benzinnel használva hangja sincs.
2020. febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
” gyenge fék, akadós váltó, kellemetlen kuplung, 90 felett hatalmas szél és motorzaj, magas fogyasztás.” Igen, ezt én is alá tudom támasztani. De csak olyan A-ból B-be típusú autónak teljesen megfelelô. Mondjuk én hosszabb távra az öreg swiftemet viszem inkább😀
2020. febr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem jó autó, pattog mint a lovas szekér.
2020. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem azért kreálta a kérdést hogy akadékoskodjon.

Mindenkivel IS.

2020. jún. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!