Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2001 évjáratú Opel Astra F,...

2001 évjáratú Opel Astra F, hova tűnik az áram?

Figyelt kérdés

Két napja reggel indult az autó, menet közben egyszer csak elkezd világítani az ABS visszajelző, azután a légzsák visszajelző, belassul a fűtőmotor és az ablaktörlő, mintha nem lenne az aksiban áram, a motor felpörög.

leállítás után egyáltalán nem is indul.

Betoltuk, azután kb. két kilométer megtétele után minden helyreállt. Két napig semmi és ma reggel megint eljátszotta ugyanezt.

Mi lehet a gond?



2020. febr. 12. 07:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Valamelyik vezeték felvan lazulva, ez lehet a test vezeték is.
2020. febr. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg az akksi sarukat, és a fő testkábelt.

Valahol nincs rendes kontakt.

2020. febr. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Most kimértem az aksit is, mert igazából arra gyanakodtam először és nagyon leesik a feszültség, akármilyen fogyasztót is kapcsolok be rajta , indításnál meg szinte nullára lemegy a feszültség.
2020. febr. 12. 09:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Üresen is 12 V alatt van az akksi feszültség, ha jól sejtem akkor nagy valószínűséggel zárlatos lesz.
2020. febr. 12. 09:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor könnyen lehet cellazárlat, ami még nem állandósult, mert mozog benne valami.
2020. febr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon valószínű, megyek aksit venni, aztán majd kiderül.
2020. febr. 12. 10:37
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, akkor mégsem az aksi volt a fő probléma. Az egyik generátor szénkefe fogyott el, ilyenkor miért nem jelzi a kis k*cs*g hogy nincs töltésem?
2020. febr. 15. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!