Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megválnál egy megbízható autótól?

Megválnál egy megbízható autótól?

Figyelt kérdés
Van egy 20 éves Toyotám, ami nagyon jó állapotnak örvend, sehol egy rozsda, az olajat se eszi, 120 ezer km van benne mindösszesen. Csakhogy a munkámból adódóan sokat kell mennem, így vettem egy újabb 2007-es 1.6-os dízel Mazda 3-at, így ez lett az elsődleges autó, a Toyota már inkább csak néha van elővéve. Ti mit tennétek? Próbáltam eladni, de olyan összegeket ajánlottak érte, ilyen 200 ezret pl. Szóval a garázsban eláll, de félek, hogy teljesen tönkre megy az állástól. Mondjuk gondolok a jövőre is, ha esetleg lesz egy barátnő, akkor tudná használni, ez is egy szempont. Meg néha találkozókra elvinni.
2020. febr. 12. 21:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikusan olyasmi hogy a használati értéke már jóval nagyobb mint az ára amit a piacon el tudsz érte kérni. Hagyd meg, jó lesz tartaléknak, gombokért felesleges elpocsékolni.
2020. febr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem ha a fenntartásán nem múlik, hogy legyen kajára való.
2020. febr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ne add el szerintem, használd esetleg hobbiautónak. Én is ilyen helyzetben leszek amúgy nemsokára, csak az én Toyotám 16 éves és 400 ezer km van benne:D Még így is megbízható, sokszor megyek 6-8 órás utakra, eddig egyszer nem indult csak be. Úgyhogy én még sokáig akarom használni, mert jó állapotban van, az a tervem, hogy pár év múlva e mellé veszek egy hobbiautót, ami majdnem kétszer annyi idős, nekem a régi autók jönnek be:D A Toyota meg megy, ameddig bírja, aztán vagy veszek majd egy új autót helyette, vagy elkezdek irreálisan sokat költeni rá. Szerintem az utóbbi lesz:D Aztán ha végleg menthetetlen, akkor is lehet hasznosítani, például kettévágni és bevinni a nappaliba, a váltóból csapot csinálni, meg ilyenek. De nálam erős érzelmi kötődés van, mert ez az első autóm, ebben is nőttem fel, mert fateromé volt, rajtunk kívül nem is vezette más. Meg egy olyan életcélt is kitűztem, hogy 999 999-et mutasson a kilométeróra:D
2020. febr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Anyagiaktól függ, ha nincs fiatal autóra pénz akkor megtenné a 20 éves is, azért a Toyota nem egy BMW ami még este beindult, reggel meg lehet otthon maradsz mert nincs mivel elindulni. Személy szerint én nem vettem volna már még egy autót.

De ezek olyan dolgok amikbe más nem igazán tud tanácsot adni, aki megteheti az lecseréli már a 2010-es autóját is egy 2015-ös modellre, hisz annyival modernebb.

2020. febr. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ez biztos utolsó. Mondjuk én azért vettem meg a Mazdát, mert azért pályán sokkal komfortosabb, mint a Corolla. A Corollának azért elszabadul 130-135-nél a fogyasztása sajnos. :( A Mazda pedig elvan így is 5.5-6 literből.
2020. febr. 12. 21:39
 6/18 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én alapból a leírás alapján nem vettem volna új autót. Ha 130-nál sokat eszik a Toyota, akkor jártam volna 110-120-al, nem jelent igazából többet utazás időben, magyar viszonylatokban.

De ha már így alakult, akkor én a helyedben a Toyotát meghagynám és télen azzal járnék. Nagyon szeretnek rohadni a Mazdák a téli körülmények miatt. (Remélem a tiédet megnézted vásárlás előtt alulról is rendesen.)

2020. febr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha olyan jó állapotban van mint írod, én se vettem volna másikat.

HA nem szereti annyira pályát akkor menj kevesebbet vele, akkor már jó a hangja is meg a fogyasztása is.

Mert ha te például 100 km-t nyomsz le egyhuzamban pályán akkor sincs 10 percnél nagyobb különbség időben vagy még annyi se.

Ha pedig vettél másikat, ezt meg eladnád 200-ért meg nem fizetnéd az adókat utána, az már egy év alatt mindjárt 300 ezer ft ami meg maradna neked. Plusz úgy is tönkre megy az akksi is ami megint kb 20 ezr .

Szóval ez így nagyon drága autó tartás, nekem legalábbis az lenne.

2020. febr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen toyota, de ha jó,és remndben van akkor vigyázz rá, néha járasd meg azért hétvégi autónak pontjó.
2020. febr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

En eladnam ha nem veszem hasznat.

Van ertelme 2 autonak? van olyan amit a Mazda nem tud? Pl ha a toyota nagy, sok benne a hely es pl nagyobb dolgok szallitasara lehet hasznalni akkor megtartanam.


A leirasod alapjan en eleve nem vettem volna masik autot csak azert mert autopalyan tobbet fogyaszt a Toyota.

Kicsit lassabban mesz es maris jobb a fogyasztas. En beletettem volna meg 100.000km-t es utana el lehet adni. 120.000 km egy 20 eves autoban nem sok, meg ugy alapbol nem sok annyi km egy autoban.

Ha hasznalnad meg pl 2-3 evig vagy ameddig nincs komolyabb gondja akkor tudnal penzt gyujteni egy ujabb autora, legalabbis lenne idod penzt gyujteni. 2007-es auto sem fiatal mar. Nekunk az oregebb auto 2007es es munkara hasznalom mert nem sajnalom ha koszos lesz, poros lesz, stb

2020. febr. 13. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én autóbolond vagyok, de csak akkor tartanám meg, ha valami ritka, izmosabb típus, egy tucat Corolla-t nem. Csak azért, hogy legyen szerintem nincs értelme. 10+ éves másikra futotta csak, ezért gondolom érzed a fenntartási költségeket is. Azt a pénzt félre tudod tenni, hogy 1-2 év múlva átülj egy jóval fiatalabb, jobb autóba. Arra meg ne tervezz előre, hogy te majd egy jövőbeni barátnő segge alá élből kocsit rakj, mert meglepetések fognak érni, nem a jó értelemben.
2020. febr. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!