Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megválnál egy megbízható autótól?

Megválnál egy megbízható autótól?

Figyelt kérdés
Van egy 20 éves Toyotám, ami nagyon jó állapotnak örvend, sehol egy rozsda, az olajat se eszi, 120 ezer km van benne mindösszesen. Csakhogy a munkámból adódóan sokat kell mennem, így vettem egy újabb 2007-es 1.6-os dízel Mazda 3-at, így ez lett az elsődleges autó, a Toyota már inkább csak néha van elővéve. Ti mit tennétek? Próbáltam eladni, de olyan összegeket ajánlottak érte, ilyen 200 ezret pl. Szóval a garázsban eláll, de félek, hogy teljesen tönkre megy az állástól. Mondjuk gondolok a jövőre is, ha esetleg lesz egy barátnő, akkor tudná használni, ez is egy szempont. Meg néha találkozókra elvinni.
2020. febr. 12. 21:16
1 2
 11/18 Beviz Elek ***** válasza:

Írta a kérdező hogy a komfort miatt (is) vette a Mazdát, hiába jöttök a fogyasztással, a komfortérzet értékèt nem lehet számszerűsíteni. Én megtartanám, felesleges aprópénzért eladni ha nem érzed meg a fenntartási költségèt. Azt is érdemes lenne kiszámolni hogy egy néhány napos szervíz-autóbérlés esetén mennyit spórolsz a bérautón, így nem is annyira drága a garázsban parkoltatni.


#10

Nem kötelező erőn felül autót vásárolni. Lett volna pénzem 2-3 éves autóra (sőt talán újra is), de töredék áron vettem egy 13 éves tucat-Hondát. Nem kellett újabb, így pont jó.

2020. febr. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igen utolsó, jól látod. Azt hiszem meg is erősítettél, hogy megtartsam. Igazából első autó, sok utat megjárt, szívemhez is nőtt a kicsike. A most 30-35 éves Corollák is tucat autók voltak 15 éve, aztán manapság értéke lett.
2020. febr. 13. 10:35
 13/18 A kérdező kommentje:
Amúgy ami van fenntartási költsége a Toyotának, annak lehet többszöröse elmenne, ha cigiznék, vagy vedelnék.
2020. febr. 13. 10:37
 14/18 anonim ***** válasza:

#10. a körlámpás tucatcorollából a 2 ajtós az nem is volt rossz.

ezen felül ami érdekesebb volt az a celica, és a supra vonal, de nem hiszem hogy supra lenne. szóval modelltől is függ, hogy mennyire kultgép.

2020. febr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#11: És hol írtam, hogy vállalja túl magát?


#14: Pont ezt mondom, hogy egy semmi extra Corolla. Ne hasonlítsuk már Supra-hoz...


#10

2020. febr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Beviz Elek ***** válasza:

#15

"10+ éves másikra futotta csak, ezért gondolom érzed a fenntartási költségeket is."

Csak erre válaszoltam. Azért mert valaki 10+ éves autót vesz, nem feltétlenül azt jelenti hogy erre is alig tudta összekaparni. Nem mindenki a szomszédnak veszi az autót, lehet hogy csak a "számolatlanba" belemarkolt és abból vett egy neki tetsző autót.

2020. febr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#16: Persze, mert az emberek úgy szokták, hogy számolatlanul áll otthon a pénz, aztán vesznek egy ilyet...

Normális ember meg nem azért vesz jobb, újabb, drágább autót, hogy a szomszédnak jobb legyen.

2020. febr. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Tény hogy az emberek 90%-a az utolsó kuporgatott fillérkéjükből vesz autót hogy a szomszédot hátha megeszi az irigység, de annyira kiszámolja, hogy egy féltank benzinre se marad.

De nem mindenki. leszarom én is a szomszédokat, 20+ éves vackokat veszek magamnak rendbehozni.

2020. febr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!