Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízeles autóból induláskor...

Dízeles autóból induláskor nagyobb mennyiségű korom jön ki a kipufogón, megszüntethető?

Figyelt kérdés
Vettem egy 96-os Seat Cordobát, nincs rossz állapotban de mikor hideg motorral beindítom, kicsit járatom majd elindulok, gázadásra egy jó adag korom megy ki a kipufogóján. Az enyémen lefele fordított a kipufogó, így mindig látható utána a folt a felhajtómon. Nekem azt mondta valaki ez normális dízeles autónál, de nem tudom, jó lenne megszűntetni, hogy ne koszolja össze a követ.Tényleg ez ilyen, vagy ha ez nem normális akkor mi okozza?

#Dízel autó indulás korom
2020. febr. 14. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális.

A dízel motor laza illesztésű motor, főleg a régebbiek.

Majd ha bemelegedett a motor akkor nem fog (annyira) füstölni.


Füstölni mindig fog mert ez nem több ezer báros, részecske meg minden szűrős motor.

2020. febr. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Alapjáraton indulj el.
2020. febr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem normális, egy rendes kivizsgálással és beállitással megszüntethető.
2020. febr. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen mértékű kormolás szerintem sem normális. 24 éves autó... lehet hogy az injektorok, turbó, stb már nem 100%-os.

Nekem jelenleg két dízel autóm van. Az egyik egy Euro 6-os részecskeszűrős. Semmilyen helyzetben nem láttam még kormolni. A másik még Euro4-es, de 300.000km fölötti futással, gyárilag még részecskeszűrő nélkül. Ennél csak akkor van némi látható korom, ha hirtelen lepadlózom a gázpedált. Akkor átmenetileg, amíg a turbó fel nem pörög látok egy kis pamacsot. De ennyi. Nem nyom füstfelhőt és nem hagy koromcsíkot az aszfalton.

2020. febr. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!