Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárláskor...

Használtautó vásárláskor pofátlanság ilyen ajánlatot tenni?

Figyelt kérdés
Egy 2010es kombi focust szerettem volna venni, találtam is egy remek példányt 1.4 millióért. Megbeszéltem az eladóval a találkozót, megnéztem, és 900ezret ajánlottam érte. Az eladó emiatt felháborodott, és azt mondta, hogy csak pofátlanul rabolom az idejét. Másnap ismét felhívtam, és mondtam hogy tetszik az autó, és hajlandó vagyok alku nélkül kifizetni a teljes árát. Erre azt válaszolta, hogy már eladta, de a 900ezres ajánlatom után már amúgysem adta volna nekem.

2020. febr. 15. 12:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Először is odamész, nem böfögsz be egyből egy árat, hanem megnézed az autót, beszélgetsz az emberrel, próbálod kiismerni. Közben megpróbálod felmérni, hogy mennyire akarja eladni az autót, kell e neki a pénz, vagy valójában annyira szereti, hogy a teljes összegért se szívesen adja oda. És ezután elkezdesz valós hibákat keresni az autón, ami normális alkualap lehet, és akkor dobsz be egy árat, jelen esetben legyen mondjuk 1.2 millió. Annyira tuti le is engedte volna. Ez, hogy pofátlanul látatlanban bedobsz 900 ezret, hát én is elküldtelek volna oda, ahonnan kijöttél.
2020. febr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Be lehet próbálkozni azzal, hogy kevesebbet mondasz, erre mindenki számít. De igazából ez akkor frankó, ha meg tudod valamivel indokolni. Pl. a képeken nem látszott, hogy meg van kicsit húzva az oldala, vagy ilyesmik. 1,4-ért hirdetett autónál be se próbálkoznék 1,2 alatt.
2020. febr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
ez már nem pofátlanság kategória
2020. febr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így csináljuk, csak előtte a tesókka beleteszünk a mociba szutykot a hűtőbe, vágod, aztán utána jön h "gyász ha nem fizeted ki az utikölcségem szétverem a magyar pofád fehhérgec vagy most eladod 300-é vagy fizecc kuty" (természetesen ilyenkor az ár 1/4részét kínálom ) utána persze elromlik az autó és trélert is kifizetetem vele, holott eleve tréleren visszük mert ki kell pucolni a hűtőrendszert a mutatvány után a továbbértékesítés érdekében.


Ja persze, és lyogaink továbbra is vannak.

2020. febr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem adtam volna oda ennyiért az autót az ő helyében. Viszonyt jogod van bármilyen árat ajánlani. Nem tiltja törvény. Ő is kicsit túlreagálta. Valamilyen szinten meg tudom érteni, hogy felkapta a vizet, gondolom tapasztalt már ezt-azt...

HA ez segítség, hasonló árkategóriában: 1,6M-ért kínált autót végül 1.42M-ért kaptam meg. Viszont volt hibája, tehát volt alapja az alkunak. Mire megcsináltattam, kb az eredeti kínálati árában volt nekem az autó.

2020. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
74%

Valószínűleg én is elzavartalak volna a jó édes anyádba. Ha nincs semmi baja az autónak, ami alkura adna okot, akkor több mint pofátlanság majdnem a felét benyögni. Alap, hogy autót nézni úgy megyünk, hogy a teljes vételár a rendelkezésünkre áll. Ha találunk hibát, akkor lehet egyezkedni, de az öncélú alkudozás tényleg bicskanyitogató.


Az emberek egyszerűen nem akarják megérteni, hogy az alku nem azt jelenti, hogy "ennyim van rá, add má' oda ennyijé", hanem azt, hogy ha a hirdetésben nem említett, de a megtekintéskor felfedezett hibát talál a vevő, aminek a kijavítása a jövőben költséget jelent, akkor megegyezhet az eladóval abban, hogy ennyivel csökken a vételár. Pl. a helyszínen derül ki, hogy repedt a szélvédő, ki kell cseréltetni, de ez nem szerepelt a hirdetésben. Ettől még az autó lehet jó, érdemes lehet megegyezni abban, hogy az eladó vagy kicserélteti vagy a csere árával csökkenti a vételárat.

2020. márc. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!