Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó jeges úton nem túl nagy...

Autó jeges úton nem túl nagy sebességgel téli gumival megcsúszik, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Most lett új autóm, egy veszélyes, kanyargós útszakaszon ahol 15 éve vezetek ma megcsúsztam vele, pedig nem mentem gyorsan, a viszonyokhoz képest sem. Az autón téligumi van, nem új, ám még nem elhasznált, viszont az autóhoz való 14 helyett 13 colos, a felfüggesztés pedig eléggé magasra van állítva. A gumi nem márkás. Csak a gumi miatt lehetett ez, vagy érdemes lenne a futóművet is megnézetni, és lejjebb ereszteni az autót? A sebesség meg az út nem lehetett a ludas, mert mentem itt már rengetegszer szószosabb körülmények között is más autóval, és sohasem csúsztam meg. És itt mindig óvatosan vezetek.

#autó megcsúszás oka
2020. febr. 16. 17:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

tükörjégen mindegy milyen gumid van.

a téligumi is csak akkor tud megkapaszkodni valamennyit ha van hó is, vagy az aszfalt "rücskei" kilógnak a jégből

2020. febr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
47%
ország melyik része az ahol van tükörjég
2020. febr. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ezen mi az ilyen meglepő? :) Az oka pedig az, hogy a tapadási-súrlódási együttható lecsökkent, vagy az erő növekedett meg a gumin, vagy e kettő keveréke, a gumi pedig emiatt elvesztette a tapadást.
2020. febr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#12: -5 fok alatt bárhol, ahol szar a vízelvezetés (nyomvályú, megsüllyedt burkolat, stb...). tehát útjaink 95%-a játszik.
2020. febr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
23%
-5 no az mostanság nagyon jellemző az országra
2020. febr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
#15: Ma hajnalban fagyott nálunk. (Pest megye) Az északi középhegység fagyzugosabb helyein simán lehet még hidegebb is.
2020. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
ja igen a -5 az csak akkor annyi, ha fel van sózva az út, amúgy nem is kell olyan hideg hozzá
2020. febr. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Barnabas333 ***** válasza:
12es egy hónapja volt és Földúton Vácrátóton.
2020. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!