Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges ideiglenesen...

Patrik152 kérdése:

Lehetséges ideiglenesen forgalomból kivont autó vásárlása?

Figyelt kérdés

Vásárolni szeretnék egy idősebb autót hétvégi használatra.

Az autón jelenleg vannak olyan hibák, amiket a használat előtt javítani szeretnék, illetve olajokat, szűrőket és vezérlést szeretnék cserélni, mielőtt elkezdem használni.


Van arra lehetőség, hogy az autót úgy vásároljam meg, hogy az eladó azt ideiglenesen kivonatta forgalomból?

Ha igen, akkor ennek mi a menete?


Ha az autót úgy vásárlom meg, hogy forgalomban van, akkor tudomásom szerint 15 munkanap áll a rendelkezésemre, hogy átírassam a nevemre.

Az átíráshoz mindenképp kell kötnöm kötelező biztosítást az autóra, vagy enélkül is átírják és így az átírással egy időben ideiglenesen ki tudom vonatni a forgalomból az autót a javítás idejére?


Ameddig nem lesz újra forgalomban az autó, addig nem szeretnék biztosítást kötni és fizetni rá, viszont hallottam olyat, hogy biztosítás nélkül nem írható át.


Köszi a válaszokat előre is!!



2020. febr. 17. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés, én is kiváncsi vagyok.Egyébként miért is kell vezérlést cserélni?
2020. febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amint átiratod újra forgalomban lesz, és tök mindegy, hogy forgalomban van-evagy sem, 15 napod van átiratni


De átiratásnál kifizeted azt a kemény 2800 forintot pluszban és ki is lesz vonva a forgalomból

2020. febr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1/2

Eléggé elöregedett szíjak vannak az autón, így az egészet le akarom cserélni mielőtt valami elszakadna.


#2/2

Köszi!

Tehát akkor az átíráshoz nem kell előzetesen biztosítást kötni az autóra?

2020. febr. 17. 10:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja azt hittem az egész vezérlést akarod,akkor csak szíj és feszítőgörgő.
2020. febr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne venni? eredetvizsgára kell trélerrel vinni max.


Átíráskor meg szólj hogy vezessék át a kivonást, és akkor biztosítás sem kell.

2020. febr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Te fogsz vezérlést cserélni???


Na mesélj, mi a terved?

2020. febr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!