Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó kezdő sofőrnek hülyeség?

Új autó kezdő sofőrnek hülyeség?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem, semmi bajom a használt autókkal azon kívül, hogy képtelen vagyok megbízni az előző tulaj(ok)ban, mert használt autó esetén sem kis tételről beszélünk. Új autó esetén meg "eladosítom" magam, és jobban fáj, ha meghúzom véletlenül a kocsit. De nem tudok dönteni.
2020. febr. 18. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

új autó a legjobb. abban nem ér meglepetés. azontúl sem az autó, sem az emberek nem tudják, hogy kezdő vagy.

a használt autó tiszta lutri.

2020. febr. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Én vennék. Az első autómat sem húztam meg, nem törvényszerű hogy a kezdő jogsis megtöri az autóját.

Az ""eladosítom" magam" dologgal sincs gond amíg nem vállalja túl magát az ember.

Én is lízingelem az autóm, már az első hónap után híd alatt kellett volna lennem sokak szerint, de én nem vettem észre egzisztenciális változást, és még mosógépet is tudok venni ha tönkremegy.

2020. febr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha van rá pénzed 1.-nek meg 100.-nak is jó új autó.

Vegyél valami kis városi cirkálót amivel könnyű parkolgatni.

Pl. Yaris,Corsa,Fiesta,Polo,Fabia

2020. febr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
AZTÁ MIBŰ
2020. febr. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha "eladósítod magad" akkor nem való neked az új autó.
2020. febr. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha van rá pénz és a jövedelmedhez képest nem irreális, akkor nem hülyeség.

Kovács János építőipari vállalkozó havi másfél millás tiszta nyerességgel nyugodtan vegyen egy új Corollát, aztán furikázzon csak.

Kelemen Tihamér bolti eladó havi 200-ból inkább ne.

2020. febr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha új kocsit veszel, akkor figyelj mindenképp a bejáratásra, és akkor biztos, hogy nagyon hosszú életű lesz!
2020. febr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom férfi vagy-e vagy nő.


Annó barátnőmnél volt ugyan ez a dilemma. Én arra voksoltam, hogy vegyen egy 1 millió alatti használtat. Azt lehet nyüstölni, nem sajnálja az ember. Tanuljon meg vezetni, vezessen le X km-t egyedül, aztán vegyen jobbat. Apja pedig hajthatatlan volt, hogy olcsó használt, lerúgott szart nem vesznek. Egy 2,5 milliós (igaz, használt) autót vettek.

Nemrég húzta le az egész jobb hátulját parkolás közben, nincs egy éves a jogsi. Kérdem én. Megérte?


Én azt mondom, friss jogsisként teljesen felesleges 1,5 milliónál drágább autó. Azért, hogy rettegj benne, hogy mikor mész neki valaminek...Ráadásul új autót ha meghúzol, és az javítva van... Több százezres értékvesztés instant, csak azért, mert fényezve volt, neadjisten cserélve lett rajta egy elem. 4 milliós kocsidat meghúzod, viszed márkaszervizbe, megcsinálják 1-2-300 ezerért, utána pedig a piaci értéke az szépen 3,5 millió lesz. Ez belefér neked egy hitelre vett autóba?


És nem kell ám sok egy meghúzáshoz. Elég 5 centit benézni.


Tehát friss jogsival hitelre nem vennék autót, az biztos.

2020. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nemrég húzta le az egész jobb hátulját parkolás közben, nincs egy éves a jogsi. Kérdem én. Megérte?"


Hát no, a parkolási balesetnél szerintem pont tök mindegy mióta van jogsid, ez csak figyelmetlenségből lehet. Nem tudom mit jelent a nincs egy éves jogsi, de ha kb. egy év után így parkol, akkor ennél lényegesen jobb már amúgy sem lesz.

2020. febr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!