Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen probléma lehet abból,...

Milyen probléma lehet abból, ha öreg gumi van az autón?

Figyelt kérdés
A gumi alig futott, bőven van profilmélysége, viszont 17 éves. Lehet valami baj, ha ezzel megyek? Ha igen, akkor mi?
2020. febr. 19. 20:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Egy ennyire rettenetes öreg guminál már nem számít milyen a profilmélység mert az anyagszerkezet nem megfelelő már. Mi lehet a gond? Mondjuk az, hogy nem tapadsz rendesen. Télen meg elszálsz vele mint a győzelmi zászló, ha téligumi volt valaha akkor is.
2020. febr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Elfáradt a gumi szerkezete, 100-nál szétreped, durrdefekt, és nekimész a szembejövőnek, mindenki meghal. Ez már kimeríti a probléma fogalmát.
2020. febr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem tapad.

Én nemrég kénytelen voltam felrakni pótkerekemet, amin egy 2004-es michelin gumi volt. Kisebb gázadásnál is elpörgött, bele sem merek gondolni, hogy egy vészfékezésnél mit csinált volna.


Még egy új kínai noname gumi is jobb. Ne ezen spórolj.

2020. febr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 D. Brasco ***** válasza:
79%
Végül is csak a legfontosabb dolgot,azaz a tapadast biztosit(aná) a gumi.......nyilván megéri a saját meg más testi épségével,meg egyéb ilyen jellegű dolgaival játszani egy ilyen 17éves virágágyásnak vagy homokozószegélynek való szarral.....
2020. febr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
91%
50-nél legalább 5-10m-rel nő meg a féktávod. Azaz pont elütöd a kisgyereket a zebrán.
2020. febr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
17éves az olyan mint a bakelit. Nulla tapadás.
2020. febr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
13 éves téligumival kaptam az autót, azt cseréltem le most télen. Hát, soha többé nem fogok ilyen öreg gumit hagyni rajta. Az előző télen simán a zebra közepéig csúsztam egyszer azzal a szarral, hiába fékeztem és még csak nem is mentem gyorsan és le se volt fagyva az út. Idén meg még egyszer sem sikerült megcsúsznom az újjal, pedig mentem többször ónos esőben is.
2020. febr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk, hogy meghalsz. Esetleg balesetet csinálsz, mondjuk ha akkora a baleset, akkor is meghalsz szóval érted nah...
2020. febr. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ilyen öreg guminál én rettenetesen félnék egy durrdefekttől is. Az pedig már kisebb sebességnél is nagy balesetet tud okozni.


A leggagyibb, legolcsóbb, legsz...rabb új gumi is ezerszer jobb ennél, ne ezen spórolj. Egyszer egy haverom is a rossz gumija miatt állt fejre autóval.

2020. febr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ahogy öregszik a gumi, úgy keményedik. Ennyire öreg gumi már nagyon kemény (mint a bakelit, ahogyan írták). Ezért nem is fog már kopni, ami megtévesztő lehet. A keménysége miatt viszont nem tapad, vagyis könnyen megcsúszik.
2020. febr. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!