Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mi lehet a probléma?

Szerintetek mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Üdv! Adott egy Opel Astra G Ferdehátú autó és azt tapasztalom mostanában hogy egyenes úton ha elengedem a kormányt akkor a kocsi megy kicsit lefelé jobbra az útról. Nos azt tudom hogy futóműállítás kéne neki ez jövőhéten meg is fog történni! A futóműve át lett nézve és csak a jobbos-balos toronyszilent kottyan egy kicsit,de futóműállítás előtt kap ebből is újakat.

Viszont amit észrevettem hogy a bal első és jobb első keréknél a futófelületet megnézve a baloshoz képest a jobb oldali kopottabb és mégpedig a külső és belső oldala is kopottabb kicsit mint a balosnak. Nos ez szerintetek mitől lehet? A futóműállítás után ennek el kéne múlni igaz?

A rossz toronyszilent amúgy nem zavarhat be és nem miatta megy jobbra a kocsi? Mit érdemes még esetleg átnézetni hogy jó legyen és ne menjen félre? Válaszaitokat köszönöm előre is!



2019. jan. 29. 22:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Még amit hozzáfűznék az az hogy kb 2 hét múlva mennék egy hosszabb útra (kb 5-600km oda-vissza!) És ha esetleg nem jön össze a dolog akkor így elmehetek vele? Másik pedig hogy napi használatban is van a kocsi szóval nélkülözni se nagyon tudom.
2019. jan. 29. 22:53
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehet rossz trapézgömbfej is vagy kormányösszekötő.

Vagy az összetartás nem jó.

2019. jan. 30. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Trapézgömbfejekre aztmondták hogy mindkét oldalon jó,a kormányösszekötő gömbfejek pedig kb 1 hónapja voltak mindkét oldalt cserélve viszont utána futóműállítás nem történt ugyhogy én is arra gyanakszom hogy talán a kerèkösszetartásnál lehet valami ès helyre hozná egy futóműállítás ami egyesek szerint ajánlott is kb 2èvenkènt,köszönhetően a jó Magyar utaknak!
2019. jan. 30. 06:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ex kamionos vagyok.Ha félre húz a kormány akkor nem árt megnézni a kerekekben a levegő nyomást.Ha útközben tapasztalsz ilyen hibát és nem tudsz szervízbe menni,akkor egy gyors megoldás de csak ideiglenesen.Amerre húz a kormány abba a kerékbe egy kicsit több levegőt fújsz.Nincs a közelben benzinkút,hogy igénybe vedd?Semmi baj.Egy pici levegőt kiengedsz a másik gúmiból.A másik azt jelenti,hogy ellentétes oldalon mint amerre húz.Hangsúlyozom,ez csak egy megoldás a sok közül.
2019. jan. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 veterán vas ***** válasza:

Ez nem futómű állítás kérdése.

Ha egy kerék mindkét szélén kopott a gumi, akkor egyértelműen kevés a levegőnyomás benne. (belapul a közepe)

Fújd föl az előírt értékre. (bár ettől nem fog a lekopott réteg visszanőni)

2019. jan. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! A guminyomásra feltétlen ránézek illetve jövőhéten megy futóműállításra,ma kértem időpontot és akkor kidobják a két toronyszilentet meg kap futóműállítást. Ex kamionos a tippedet majd azért kipróbálom kiváncsiságból! :D
2019. jan. 30. 23:06
 7/10 anonim ***** válasza:
Ex kamionos vagyok.A tippem működni fog.Ha nem húz a kormány semerre akkor is egy kicsit engedj ki a keréknyomásból és meglátod,arra húz amelyikből kiengedted a nyomást.Csak rővid próba,erre figyelj,aztán normál értékre állítsd be a nyomást.Erre figyelj mert a gumi köpenyed nem köszöni meg.
2019. jan. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nos megvolt a futóműállítás és kiderült hogy előttem valaki már okoskodott mert a kormánykerék is arrébb lett rakva de ezt is megigazitották! Viszont amit észrevettek a futóműállítás során meg amúgy énis észre vettem az az hogy a jobb első gumi kopottabb mint a többi 3 és főleg a külső és belső széle! A közepe az jó. Nos szerintetek ez mitől lehet? Mert ezt sajna elfelejtettem megkérdezni.

Lehet hogy a rosszul beállított futómű okozta ezt?

2019. febr. 7. 12:15
 9/10 veterán vas ***** válasza:

Már egyszer leírtam, de úgy tűnik nem olvasod a válaszokat.Ha egy guminak (csak egynek) a külső és belső széle egyaránt kopik, akkor abban a gumiban kevés a nyomás.

Számomra megfoghatatlan hogy egy tankolásnál, miért nem lehet pár percet rászánni arra, hogy rádugd a kompresszor csövét a kerekekre?

Időnként még a pótkerékre is...........

2019. febr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ex kamionos vagyok.

A gumikat kicserélted már vagy még mindig ugyanazzal rohangálsz?Ha már kopott,akkor kopott is marad akármilyen futómű beállításon vagy túl.Levegőt sem nyomsz a gumiba mint ahogy a pacsikat sem osztogatod.A beállítás biztosan jó,nem kell azon cserélni vagy javítani semmit.Na igen,a kopott gumit talán érdemes lenne a bal oldalival együtt.Mert párban cserélünk és nem egyenként.A hiba nem a járgányban van,a vezető ülésben kell keresni.

2019. febr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!