Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért eszi a kocsim a gumit?

Miért eszi a kocsim a gumit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A következő problémával állok szembe: A kocsim rejtélyesen eszi a gumit de csak a jobb elsőt és annak a kulső és belső oldala is jelentősebben kopott a többi 3 hoz képest! Vajon miért? De csak a jobb elsőnek! A többi 3 az kb egyformán kopik! A guminyomás megfelelő,gyári értékre beállított mindenhol és a kerék is gyári méretű!

Valakinek esetleg van valami tipp vagy konkrét javaslat hogy ez mitől lehet? Egyesek szerint akár rossz lengéscsillapító is okozhat ilyet vagy ez nem igaz?



2019. febr. 22. 18:57
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
kiegészítésként még talán annyit hogy szerelőnél még ezzel a problémával nem voltam de ha tudtok esetleg konkrét megoldást esetleg ötleteket hogy kb mire készülhetek akkor a jövőhét folyamán mindenképpen felkeresem a szerelőmet!
2019. febr. 22. 19:00
 2/20 Mickbro ***** válasza:
100%
Ne szerelőt keress fel, hanem egy futóművest! Ha egyenletesen van körbe kopva, akkor az nem lengéscsillapító hibára utal.
2019. febr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
3Db szépen van kopva,futóműállítás kb 1 hónapja volt akkor jól beállították,na de már akkor is lehetett ezen a jobb elsőn látni hogy egy hajszálnyival jobban kopottabb a külső és belső oldala a többi 3hoz képest! egyébként a jobbosnak a külső és belső oldalát megfigyelve kb egyenletesen kopott le a két oldal!
2019. febr. 22. 19:18
 4/20 anonim ***** válasza:

Ilyen kopás az alacsony keréknyomástól lehet, bár nehéz elképzelni, hogy tényleg "lapos".

Kivsi a nyomás, így a közepe benyomódik és az nem kopik annyira.

Még lehetne csúnyán kopott kormánygömbfej, de az már igencsak feltűnne, mert szinte rázna.

2019. febr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
futóműállítás előtt mindkét oldalt kormány gömbfej volt cserélve és ugye lecserélték utána rosszul állt a kormány mondom a szerelőnek hogy akkor kérnék egy futómű állítást is és megcsinálták a kormány egyenesen áll azóta és a kocsi is egyenesen megy na de a jobbos gumin meg észrevettem ezt a kopást úgyhogy ez aggaszt hogy vajon mi a fene lehet? A nyomás jól be volt pedig állítva és benzinkúton kb 2 hetente rá szoktam nézni a biztonság kedvéért! A zöld kéz eddig ment mindenkinek!
2019. febr. 22. 19:55
 6/20 anonim ***** válasza:

ÉS a benzinkúton amikor nézed kéthetente akkor mindig ugyanannyi volt a nyomás mint a bal elsőben?

Illetve ez az első gumi amivel ezt csinálja vagy már több gumit is megevett így?

2019. febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
igen kb egyformák szoktak lenni max 0,1-0,2bar eltérés van a kettő közt! Ez az érdekes amúgy hogy November elején rakták fel a téli kerekeimet ami külön felnin van ugye és ezzel ezt csinálja viszont November előtt még a nyárim volt fent szintén külön felnin és azzal nem csinálta ezt!
2019. febr. 22. 20:05
 8/20 A kérdező kommentje:
annyi még hogy a téli-nyári szettem nem egy méret de váltóméretek!
2019. febr. 22. 20:07
 9/20 Mickbro ***** válasza:
100%
...akkor ez rejtélyes. Esetleg próbáld felcserélni a kerekeket. Ha csere után is a jobb elsőd kopik, akkor én továbbra is egy futómű állításra szavaznék. De egy másik műhelyben.
2019. febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én is azt csinálnám hogy felcserélgetném a kerekeket amennyire lehet, mert ha kötött forgásirányú akkor kevesebb a lehetőség. De akkor is megpróbálnám.
2019. febr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!