Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson m53 azaz s50 blokkba...

Simson m53 azaz s50 blokkba lehet 4. Sebesességet szerelni?

Figyelt kérdés
Találtam egy oldal ahol azt írják hogy lehet, de nem térnek ki rá hogyan. Én azt hallotam hogy s50 blokkba nem lehet es erre lennék kiváncsi hogy mi az igazság.

2020. febr. 19. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak 6 sebességes automatát lehet bele tenni.
2020. febr. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy nem lehet, mert a váltótengelyek nem úgy vannak kiképezve. Amúgy sem éri meg szerelgetni. Jobban jársz ha egyben veszel egy 4 sebességes blokkot.
2020. febr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

A Simson Shul-i gyárában 1966-1972 között gyártották a Sperber néven forgalomba hozott motorkerékpárt, melyben egy M54 KF (Simson-Zweitakt)kódnevű blokk kerültbeéptésre. Ez a blokk annyiban tért el az M53 elődjétől hogy 4 sebességes váltót kapott. Egy évvel a gyártás megkezdése után, 1967-ben szó volt egy ötödik sebesség beszereléséről. Ebből semmi sem lett, mivel a blokkban már nem maradt hely egy ötödik sebességfokozat számára, így a 2. és 3. fokozatok áttételezésében történt módosítás. A Sperbert hazánkban nem forgalmazták, hivatalosan egy darab sem került belőle az országba.

A Sperber (karvaj) váltóját át lehet tenni a M53 blokkba, de cserélni kell a váltótengelyt fogaskerekeket léptető villát és a kilincsművet is. Tehát a teljes váltót cserélni szükséges. Ebből a motorból nagyon kevés darabot adtak el az alkatrészeinek igen magas ára van, de beszerezhető német alkatrész web oldalakról.

2020. febr. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!