Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbízható új autó?

Megbízható új autó?

Figyelt kérdés
Van egy B5 Passatom, kevés kilométerrel, megkímélt jó vb autó. Nem szeretném a napi hideg járatban elhasználni,ez már csak hétvégi kocsi lesz. Van e olyan új autó amiben normális motor van, megbízható és kb 5M forint? Daciakkal kapcsolatban hosszú távú tapasztalata van valakinek? Nyilván nem várom el, hogy hozza a közel full extrás Passat szintjét kényelemben. De 4-5 éves korában megbízható még? Az első 3 évben evidens, na de mi jön utána... Nagyon megköszönném a valós tapasztalaton nyugvó tanácsokat.

2020. febr. 20. 11:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Annyira van megbizható mint a passat, de lehet hogy sokall jobban.
2020. febr. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A Passat nagyon jó állapotú, folyamatosan szervizelt autó, nem egy lelakott darab, azért védem már. :) Jelenleg napi használatban egy 2.0 crtdi van, de most is megállt, a Passat menti. 4 éves az autó. Tudom a maiak már nem olyan megbízható kocsik, mint a 90-es években voltak. De a jelenlegi napi használatos kocsi óvatosságra int, nagyon meggondolom mit vegyek.
2020. febr. 20. 11:40
 3/19 anonim ***** válasza:
51%

5 millióból azért Daciánál komolyabb autó is kapható.

Én azt mondanám, ha vadiúj autót veszel, az azért évekig nem fog tönkremenni, csak kerüld a kis túltöltött turbóbenzin motorokat, főleg nagyobb autókban.


Vagy ha találsz használtan egy olyan Kia Ceed-et, amire még van garancia (7 év ugyebár), azzal jól jársz, nagyon jó autók. Mindenképp kérdezz rá akár telefonon egy KIA szervizben, hogy él-e a még a gari - vannak kizáró okok, amikor már egy 7 éven belüli autóra is megszüntetik, például a kötelező szervizek hanyagolása, így érdemes alvázszámmal felhívni őket.

2020. febr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem miért a passatot félted és ha 5 milliót szánsz kocsira miért azt akarod hajtani munkába?!

Én forditva csinálnám

2020. febr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Hát ha nem W8 a passat, nem látom értelmét dédelgetni. Használd tartsd karban aztán ha úgy van add el, addig meg még tudsz gyűjteni. Egyébként nincs probléma a Daciakkal sem.
2020. febr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Amúgy ne szalon autót vegyél, hanem pár száz vagy pár ezer kilométert futottat, mert az még relative új, viszont sokkal olcsóbban kapod meg.
2020. febr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Kisebb Kia
2020. febr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat igen azt elfelejtettem leírni, hogy a Passat a saját, rendesen megvigyázott autóm. Az újat cégesnek venném. Nem szívesen használom el az egyébként nem drága, de jó kocsimat pár kilométeres utakra. Ráadásul 1.8T automata, fogyaszt is rendesen, meg neki már nem ez való. Autópályán megy, mert magán utakra az enyémet viszem, arra még tökéletes. Szóval ez áll a háttérben.
2020. febr. 20. 15:47
 9/19 A kérdező kommentje:
Eladni nem akarom, annál több a használati értéke a réginek, mint amennyit adnának érte a "fotelnepperek".
2020. febr. 20. 15:50
 10/19 anonim ***** válasza:
De ez miatt nagyon nagy baromság lenne venned egy új autót. Még így is szerintem jobban jársz, ha inkább használod a passatot hiába nincs szíved használni. Vagy max vegyél valami kisköbcentis autót, de számold ki, hogy annak az árán hányszor el tudsz menni dolgozni
2020. febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!