Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Versenyzők között mennyi...

Versenyzők között mennyi lehet a különbség tényleg azonos technikával?

Figyelt kérdés

Vegyük példának a Forma 1-es versenyzőket, őket ismerik a legtöbben.

Mivel ők a legprofibbak, ezért egy és ugyanazon autóval, például gokart, mennyi lehet közöttük a különbség egy-két körön? Egyáltalán lehetséges?

Hajszálnyi differencia vagy akár másodpercek is?



2020. febr. 20. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Tized vagy századmásodpercek. És amit sokan elfelejtenek, hogy a versenyzők is emberek. Nekik is van, hogy adott napon figyelmetlenebbek, vagy hányingerrel keltek aznap, vagy összevesztek a párjukkal reggel. Természetesen ekkor is rajthoz állnak, legfeljebb nem tudnak 100%-ot teljesíteni, csak pl 90-et.
2020. febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vegyünk egy tetszőleges f1-es autót, egy tetszőleges pályával a naptárból, az egész mezőny csak ugyanazzal az autóval menne, szerintem 1tizeden belül lenne mindenki, ha a legjobb köridejét vesszük mondjuk 10körből.
2020. febr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gokart pályán minimális, mivel igencsak rövid a hossza.


Szerintem érdemesebb lenne úgy vizsgálni, hogy átlagos versenypályán (kb 5 km) ugyanolyan autóval, a példa kedvéért legyen f1es autó. Ha mondjuk mind a 20 versenyzőt nézzük akkor szerintem kb 8 tized lenne a különbség a leggyorsabb és a leglassabb között, időmérő esetén. Versenyen több körön keresztül ismét más a helyzet, vannak versenyzők akiknek bár 1 körön nem a legjobb a tempója, versenykorulmenyek között mégis jól teljesít. Szóval ez szerintem egy igencsak bonyolult kérdéskör.

Aztán valakinek a lassú kanyarok fekszenek jobban van akiknek a gyors kanyarok, így hát pályafüggő is.

2020. febr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugye láttál már kvalifikációt?

Különbözó technikával tized/század másodpercek a különbségek.

Azonos technikával bizonyára ennek töredéke lenne.

2020. febr. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elismerem a 8 tized tényleg sok, de 4 tized simán lenne szerintem.
2020. febr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!