Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorozás tanítás nélkül?

Motorozás tanítás nélkül?

Figyelt kérdés
Megvan a B-s jogsim, és nyáron szeretnék venni egy 50-es kismotort, elsősorban Yamaha TZR 50-esen gondolkodtam. 20 éves vagyok, sosem ültem motoron, szóval kicsit bajban vagyok, hogy hogyan is kéne megtanulnom motorozni, meg eleve hogy próbáljam majd ki a vásárlásnál. Nem akarok egyből belevágni a motoros jogsiba, ezt a nyarat rászánnám egy kismotorra, hogy megtanulom vele az alapokat, hogy egyáltalán tetszik-e a dolog. Szerintetek mit csináljak?

2020. febr. 22. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Ha használt motort veszel, mindenképp menjen veled valaki, aki ért hozza, különben valószínű, hogy atvernek, mert nem értesz hozza


Annyira amúgy nem bonyolult, barátom kb 1-2 nap alatt tanult meg menni vele (akkor már kb 2 éve volt B-s jogsija)

Nyilván az elején ugyanúgy ugyetlenebb volt, mint amikor az ember autót tanul vezetni (lefulladasok, elvaltas, stb...)

De most már (kb 1,5 éve van meg a motor) nagyon jól közlekedik vele

2020. febr. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 dirtboy ***** válasza:
100%

Jó ötlet kis motoron megtanulni az alapokat.

Viszont egy 50es után nem fogod megtudni hogy mennyire vonz a dolog.

50ccm még házipálinkából is kevés. Egyáltalán nem azt nyujta egy kismotor mint egy nagyobb, sem menet tulajdonság, sem kényelem semmi terén.

Vásárláshoz valakit vigyél magaddal aki még ha nem is szaki de ki tudja próbálni a le endő motort.

2020. febr. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pont, hogy meg fogja tudni. Ha egy idő múlva nagyobbra, erősebbre vágyik akkor máris tudja, h vonzza a dolog.
2020. febr. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vigyél egy barátot aki segít a vásárlásban, és ki is tudja próbálni. Szintén barát, haver segít megtanulni motorozni is. Ha ilyen nincs, akkor a neten millió videó van az alapokról, utána csak gyakorolni kell.
2020. febr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt azért ne írjátok hogy 1-2 nap alatt meglehet tanulni jól és biztonságosan motorozni.

Van akinek hónapok kellenek mire megtanulja , megszokja a fékeket együtt használni. Amikor majd valaki kilép elébe és megtud úgy állni az első és hátsó féket használva hogy nem fordul ki alóla a motor az bizony elég hosszú idő.

Persze mindenki úgy kezdi hogy nem tud motorzni és meg lehet nagyon jól is tanulni vele.

Szerintem vegyél egy CVT váltós kismotort, azt a legegyszerűbb használni.

2020. febr. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Robogó. CVT váltósnál lényegében semmit se kell csinálnod, csak gáz meg fék. Kezdő motorosként ennyi feladat bőven elég lesz.


A privát kis véleményem amúgy sem jó ezekről az 50-es "speed" motorokról. 250 ccm legalább kell egy igazi motorba ahhoz hogy országúton biztonságosan közlekedj. Az 50-es zümmögők városba valók, munkába járni.

2020. febr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vigyél magaddal valakit aki jobban ért hozzá és vegyél egy alap rotyogót. Olyat, ami pár hónapig működik, olcsó pénzért. Tanulni jó lesz, utána vagy felújítod, vagy kidobod/eladod. Érdemes facbuk csoportokban nézelődni, sokszor olcsóbbak, mint a hirdetési oldalak. Persze, ott is ki lehet fogni. Pl.:

[link]


[link]


Ütött-kopottak, de működik. Tanulásra tökéletes.

2020. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem riogatásnak szánom, de remélem ismered azt az alap igazságot, hogy kétféle motoros van.

Van az egyik amelyik már esett el, és van a másik, amelyik el fog esni.

2020. febr. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 dirtboy ***** válasza:

16:11

3 féle van. Aki elesett már, aki elfog és aki elesett de meg még mindig elfog.

szemely szerint 7x estem motoral 2x vegződött kórházzal.

2020. febr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!