Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan észleljem gyorsan...

Hogyan észleljem gyorsan mikor hajtanak ki a körforgalomból?

Figyelt kérdés
Szóval az a problémám hogy az oktatóm előre látja hogy mikor hajtanak ki a körforgalomból és tudja, mondta hogy nézzem az indexét a másik autónak de egyszerűen nemlátom néha. Valaki valami tippet tud adni?

2020. febr. 23. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A mozgás ívéből is következtethetsz rá, hogy ki fog-e menni, de ez inkább nagy sugarú körforgalmakban látszódik jól. Az oktatód meg hülyeséget beszél, mert rutinból nem vezetünk. Ő rutinból látja, hogy ki fog-e menni, de ő is tévedhet és akkor koccantok.
2020. febr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokszor megvárom, hogy ténylegesen mozdul-e kifelé az autó orra, vagy sem. Az a baj, hogy sokan nem is indexelnek kihajtáskor. Tegnap olyat láttam, hogy valaki balra indexelt, miközben jobbra elhagyta a körforgalmat. Sokszor kereszteződésnél ha védett útra kanyarodok ki és látom hogy a balról jövő felém indexel, megvárom, hogy ténylegesen bekanyarodik-e, vagy csak kint felejtette az indexét, netán meggondolja magát pont mire a kereszteződéshez ér. Akkor is megteszem, ha dudakoncertet kapok a hátam mögül. Nem tegnap óta vezetek, az évek alatt nem egy ilyen balesetet láttam már személyesen. Ha letagadja az illető, elég nehéz bebizonyítani, szemtanukat találni akik hajlandóak tanúskodni hogy kint volt az indexe. Azon a két másodpercen tényleg nem múlik semmi.
2020. febr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem látod azt, hogy indexel-e? Miért nem? :D Vagy akkor mi a bánatot nézel? Lehet hogy 10 ből egyszer nem látod, az nem nagy eresztés. De ha 10 ből 9 indexelést nem veszel észre, akkor baj van.


De úgy az egészet nem értem. Aki közlekedik, az tudja. Nincs olyan szituáció, hogy bemenjek / ne menjek. Körforgalomnál elég egyértelműen el lehetNE dönteni. Mégse megy nagyon nagyon sok sofőrnek. Megvárják azt, aki a körforgalom túloldalán van. Mer mivan, ha eljön előttem... Közbe meg megiszok egy kávét, mire odaér akit el akar engedni.


Ha látod, hogy aki bennt van, nem kezd el kikanyarodni annál a kijáratnál, ahol te bemennél, akkor úgy sem indulsz el, mert el fog haladni előtted, és olyan közel van, hogy azzal már fékezésre kényszerítenéd. Ha meg nincs olyan közel a kijárathoz, hogy egyértelműen el tudd dönteni hogy ki megy-e vagy nem, akkor hozzád sincs közel, ergo beférsz négyszer.


Tehát nagyjából 3 opció van:

- Indexel, látod hogy indexel --> Bemész, határozottan

- Nem indexel és ezt te látod --> Ilyenkor már közel van, nem fog kimenni jó eséllyel, Nem mész be

- Nem látod, hogy indexel-e vagy nem --> Ez akkor lehetséges, ha olyan messze van, hogy nem láthatod --> Na ezeket nem kell megvárni... Mivel nem látod, jó eséllyel még negyed (vagy több) körforgalomnyira van tőled. Itt egy jobb sofőr 3 szor befér. És ez az, amit minden második sofőr inkább megvár. És vár 7 másodpercet azért, hogy meggyőződjön róla hogy aki közeledik, kimegy, vagy nem megy ki. Ahelyett, hogy bemenne.


Nyilván speciális esetek, szemedbe süt a nap, nem látod valamiért, nem indexel de kimegy... Ezek a ritkábbak. Ilyenkor meg várd meg, hogy merre megy, amikor biztos vagy. Aztán kész.

2020. febr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!