Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Körforgalomból való kihajtásná...

Körforgalomból való kihajtásnál mindenképp kell indexelni?

Figyelt kérdés
Példa: Kettő körforgalom két sávval, mindkettőbe autópálya le és feljáró illetve a főút csatlakozik. A sávok el vannak választva beton félgömbökkel. Tehát a külső sávból fizikailag csak egy irányba lehet haladni. Olyankor is kell?

2015. máj. 29. 16:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha behajtasz nem kell ha ki hajtasz kell mindig.
2015. máj. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Kihajtásnál mindig kell irányt jelezni. A befelé hajtó innen tudja, hogy ki fogsz menni, ő jöhet be a helyedre. Olyan körforgalom pedig legjobb tudomásom szerint nincs, amiben - biztonsági okokból - ne lehetne teljes kört megtenni. Onnantól kezdve pedig rögtön két lehetőség van, hogy hol hajtasz ki.
2015. máj. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Na jó, itt a példa: tessék a külső sávot nézni! [link]
2015. máj. 29. 16:28
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont erre a körforgalomra gondoltam. Csak ez amit linkeltél nem a legjobb példa, hisz itt a külső sávból mehetsz kétfelé (fel az autópályára, illetve tovább a második körforgalomba is), de a következő körforgalom, az tökéletes példa, szóval aki nézi a linkedet menjen kicsit tovább, ott tényleg csak egy helyen hagyhatod el a külső sávot, a tábla is ezt jelzi. Egyébként én szoktam indexelni itt is, de a legtöbb autós nem.
2015. máj. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
56%
Elég speciális eset ez. Szerintem a külső sáv "nem tartozik" a körforgalomhoz, csak "kikerüli", és mivel te az utat követed, nem kell indexelni. Meg teljesen felesleges, más merre nem tudsz menni, ilyenért az életben nem szólna senki.
2015. máj. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Nem kell, ha a rendőr meglátja egy 30 ezres bírsággal jutalmaz.


Sose értettem, miért esik az embernek nehezére az index. Azt majd 2 hónap múlva jön a kérdés, hogy jogos volt-e a büntetés.


Itt Kresz könyből az idézet:

"Az irányváltoztatást ide nem értve a körforgalmú útra történő bekanyarodást a művelet előtt kellő időben megkezdett és annak befejezéséig folyamatosan adott irányjelzéssel kell jelezni. E rendelkezést kell alkalmazni a körforgalmú útról történő letérés esetében is, tehát a körforgalmat elhagyó járművet is menetirány változtatónak kell tekinteni, és így ezt a műveletet is irányjelzéssel jelezni kell."

2015. máj. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
4-es hozzászóló: Gondoltam, hogy végig tudják járni a körforgalmat. Mellesleg az első körforgalmat elhagyva kell indexelni? :) Ott még senkit sem láttam!
2015. máj. 29. 16:59
 8/23 anonim ***** válasza:
Mi határozza meg a körforgalmat? Pl. Budapesten közvágóhídon is van egy kör alakú forgalmi csomópont, ami nem körforgalom. Úgy néz ki, viszont balra kell benne menni, és tábla sem jelzi, hogy az lenne. Ha nem kör, hanem négyzet alakú lenne, akkor körforgalom maradna? Mert feladatában ugyan azt teljesíteni, viszont nem kör alakú. Ilyen kis részletekre nem tér ki a KRESZ. Viszont ennél pedig úgy néz ki, mintha a híd alatt "széthúznák" a körforgalmat így 2 darabnak látszik, de technikailag egy. A híd alatt átmenő kis rész még hozzá tartozik? Vagy az csak egy összekötő? Logikátlannak látszik kiindexelni, mert más merre nem tudsz menni, csak követni. Érdekes dolgok ezek.
2015. máj. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Gugliba beírod a körforgalmat ott benne van, amúgy tábla jelöli, és jobbra haladsz benne.

De dobj egy linket, én megnézném.

2015. máj. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Szabály szerint is kell, de ami a lényeg, hogy ILLIK indexelni, mert ezzel segited a többi autóst, akik téged várnak. Mikor látják hogy indexelsz, akkor tudja, hogy nem kell megvárja hogy te kihajts a körforgalomból.

Amúgy a külső sávból sem muszáj egyből kihajtani az első letérőnél, ebben az esetben sem amit linkeltél.

2015. máj. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!